Güncel

Müftü Topcan Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Keşap İlçe Müftülüğünce din görevlilerine yönelik “İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

Müftü Topcan Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, din görevlilerinin üstlendiği görevin önemine değinerek üstün gayretle yeni çalışmalara imza atılması gerektiğini belirtti.

Keşap Merkez Yeni Camii’nde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Toplantıda din görevlilerini selamlayan İl Müftüsü Ramazan Topcan, sağlık ve başarı dileklerini iletti.

İl Müftüsü Topcan, din görevlilerinin cami içinde ve dışında her açıdan örnek çalışmalara imza atması gerektiğini belirterek, “Önümüze konulan imkanları fırsata çevirmeliyiz. Yarın arkaya bıraktığımız dünyamızdan utanmamalıyız. Yarınlar güzel olsun diyerek bugün çok çalışmalıyız. Başkanlığımızın bize yüklediği her bir projeyi sahiplenin istiyorum. Hizmetlerimiz konuşulsun, hizmetleri konuşalım. Daha neler yapabiliriz bunu konuşalım. Aileleri, engelli kardeşlerimizi, hastaları, esnafları ziyarette bulunun” dedi.

Müftü Topcan, gençlere yönelik çalışmaların geliştirilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Gençlerle beraberlik ortamları oluşturalım. Bulunduğunuz Mahallelerde gençlik çalışmalarının baş aktörleri olun. Geleceği inşa edecek gençlerin yetişmesinde görevler alın.

Başarılarınız ile aramıza yeni katılan genç kardeşlerimize örnek teşkil edecek çalışmalar üretin.” diye konuştu. Toplumun her kesimine ulaşılması gerektiğini vurgulayan Topcan şu ifadelere yer verdi: “Bugüne kadar din, diyanet hizmetlerine verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakarlıkların farkındayız, ancak yetmez. Daha çok daha çok çalışmalıyız. Kış mevsimini eğitim mevsimine dönüştürmeli, Kur’an okumasını bilmeyen kalmasın parolası ile camilerde derslerimiz olmalıdır.” dedi

“Kasım Ayı Personel İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı” tecrübe paylaşımı, fikir alışverişi ve gündem maddelerinin tebliğ edilmesiyle sona erdi.

Toplantıya Keşap İlçe Müftüsü Hüseyin İspiroğlu, İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Ramazan Çamyar, İlçe Vaizi İbrahim Afacan ve din görevlileri katıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL