eğitim Güncel Yerel

Müdür Tosunoğlu, Şebinkarahisar’daki YÖGEP Seminerini Ziyaret Etti

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Şebinkarahisar İlçesinde düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Seminerini ziyaret etti.

Müdür Tosunoğlu, Şebinkarahisar’daki YÖGEP Seminerini Ziyaret Etti

Bakanlıkça Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) kapsamındaki hizmetiçi eğitim faaliyetlerine, 9-12 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılan Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleri okul ve kurum müdürlerine yönelik eğitimle devam edilmektedir.

Bir dizi açılış ve ziyaret için Şebinkarahisar İlçesinde bulunan Müdür Tosunoğlu, ilçe milli eğitim müdürlüğü toplantı salonundaki semineri ziyaret ederek okul müdürleriyle bir araya gelirken çalışmaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu.

Müdür Tosunoğlu, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada; “Okul kültürünün ve ikliminin şekillenmesinde okul müdürünün yönetim anlayışı ve kişiliğinin oldukça etkili olduğunu vurguladı. Bu yönüyle okul müdürünün; okulun çalışma iklimini, niteliğini en yüksek seviyeye çıkarırken, tüm personellerin ekip ruhu ile uyum ve dayanışma içerisinde çalışmalarına imkân sağlamasının, verilen hizmetin kalitesini daha da yükseğe çıkaracağını ifade etti.

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Seminerinde, okul müdürlere verilecek bilgilerle okullarda kalıcı ve sağlıklı bir okul kültürünün oluşmasının, okullar ve öğrenciler arası farklılıkların en aza indirilerek daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim ortamının oluşturulmasının amaçlandığını belirtti. Eğitim görevlileri ve katılımcıların değerli katkı ve paylaşımlarıyla verimli bir seminer geçmesi temennisiyle kolaylıklar ve iyi çalışmalar diledi.

Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen hizmetiçi eğitim seminerinde, İl Eğitim Görevlisi Hakan Demir tarafından katılımcılara, eğitim yöneticilerinin mesleki sorumlulukları ve eğitim yönetiminde stratejik konular başlıklarında eğitim öğretim konusunda birçok bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL