eğitim Yerel

Müdür Tosunoğlu, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde İncelemelerde Bulundu

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görmek üzere gerçekleştirdiği okul ziyaretler kapsamında Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Müdür Tosunoğlu, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde İncelemelerde Bulundu

Okula gelişinde Müdür Tosunoğlu’na, Okul Müdürü Oğuz Yayla tarafından okulun fiziki yapısı ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler sunuldu.
Müdür Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim öğretim ortamlarını gezerken bilgisayar laboratuvarını da ziyaret ederek proje çalışmaları yürüten öğretmen ve öğrencilerin çalışmalarını yerinde gözlemledi. Öğretmen ve öğrencilerden bilgiler alırken çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi.
Müdür Tosunoğlu öğretmenler odasını da ziyaret ederek, öğretmenlerle bir araya geldi. Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Müdür Tosunoğlu öğretmenlere hitaben; Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunarak, öğretmenlerinden çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.
Müdür Tosunoğlu öğretmenlerden; Çalışmalarına müfredat programlarına ve kazanımlara uygun olarak devam etmelerini, okuduğunu anlama, analiz etme çalışmalarına ağırlık vermelerini vurgularken, özellikle sınavlarda yanlışı azaltma yönünde çalışmalar yapmalarını istedi. Öğrencilerimizin eğitim öğretim ve sınavlara hazırlık süreçlerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve çözümünde, öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin başarıyı artıran önemli bir etken olduğunun altını çizdi.
Müdür ziyaretinde, öğretmenleri de dinleyerek karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.
Müdür Ertuğrul Tosunoğlu, öğretmenlerin; ilimizde eğitim öğretim kalitesi ve akademik başarının yükseltilmesi için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken azim ve özveriyi göstereceklerine inandığını dile getirirken, çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL