Güncel

“Modern Yaşamı Vatandaşlarımızla Paylaşıyoruz”

Giresun Belediyesi tarafından, her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip şehrimizi çok daha güzel bir görünüme kavuşturmak için şehir merkezinde başlatılan kentsel tasarım ve cadde yenileme çalışmaları devam ediyor.

“Modern Yaşamı Vatandaşlarımızla Paylaşıyoruz”

Yollar, caddeler ve bulvarların bir kentin aynası olduğu prensibiyle çalışan belediye, modern yaşamı vatandaşlarla paylaşıyor.

Bu kapsamda Çıtlakkale Mahallesi Sönmez Caddesi’nde başlatılan cadde yenileme çalışmalarında sona gelindi. Batlama deresi kenarında bulunan caddenin 800 metrelik bölümünde ilk etapta Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun girişimleriyle DSİ tarafından dere tarafına taş duvar yapılarak caddenin genişletilmesi sağlandı. Ardından ise belediye ekipleri tarafından altyapı çalışmaları tamamlandı, rögar kapakları asfalt kotuna getirildi, modern ve geniş kaldırımlar yapıldı, eski zemin kazınarak asfalta hazır hale getirildi. Asfalt çalışmasının tamamlanmasının ardından ise caddenin araç ve yaya kullanımına açılacağı bildirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada: “Bir caddemizi daha şehrimize yakışır şekilde dönüştürerek kıymetli vatandaşlarımıza kazandırıyoruz. Şehrimizde yenilenen yeni caddeler, asfaltlanan yollar kaldırımlar, tretuvarlar, aydınlanan sokaklar, park, bahçe, donatı alanları yaparak artık modern bir yaşamı paylaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte de daha güzel işler yapmaya ve kentimizi daha da güzelleştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, daha önce prestij cadde kapsamında Pazar Caddesi, Nihatbey Caddesi ve Fatih Caddesi’nde yenileme çalışması yaptıklarını, aynı şekilde Boztekke Caddesi’nde de yenileme çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL