eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Metin Çakır Giresun’u Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Metin Çakır, Başkanlığının çalışmaları başta olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde gözlemlemek ve değerlendirmek üzere gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Giresun’u ziyaret ederek il, ilçe, okul yöneticileri ve eğitim müfettişleri ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Metin Çakır Giresun’u Ziyaret Etti

Gerçekleşen ziyaret kapsamında; Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı.
Toplantıda, Bakanlığın Teftiş Kurulu Başkanı Metin Çakır ile Bakanlık Baş Müfettişi Abdülkadir İlhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İl Eğitim Müfettişleri Başkanı Özkan Narbay ile il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve il eğitim müfettişleri hazır bulundu.
Toplantının başlangıcında İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, 2022-2023 eğitim öğretim yılı başta olmak üzere ilimizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve istatistiki verilerin yer aldığı sunum gerçekleştirildi.
Toplantının devamında Teftiş Kurulu Başkanı Çakır, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; Bakanlığımızın eğitim politikaları ve uhdesinde bulunan konular başta olmak üzere Bakanlığımızın yürüttüğü faaliyetler, hedefleri ve beklentilerine ilişkin önemli bilgiler paylaştı.
Okul öncesi eğitimin önemi ve yaygınlaştırılması, destekleme ve yetiştirme kursları, Bakanlığımızın yardımcı kaynak kitap desteği ile köy yaşam merkezlerinin aktif ve verimli bir şekilde kullanımına özellikle vurgu yapan Teftiş Kurulu Başkanı Çakır, il, ilçe ve okul yöneticilere mesleki tecrübe ve birikimlerini de içeren değerli bilgiler ve tavsiyeler verdi.
Teftiş Kurulu Başkanlığı olarak ülke genelinde yürütülen çalışmalar, eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde en çok karşılan sorunlar ve eğitim yöneticilerinin öncelikle dikkat etmesi gereken hususlara dair önemli hatırlatma ve paylaşımlarda bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL