Güncel Siyaset

Milletvekili Tığlı: “Yoksuzluk Yapmayı Unutmayan AKP Yol Yapmayı Unuttu”

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun’un kaderine terk edilen yollarını gündeme getirmeye devam ediyor.

Milletvekili Tığlı: “Yoksuzluk Yapmayı Unutmayan AKP Yol Yapmayı Unuttu”

Ören Sis Dağı Yolu, Eynesil’den Sis Dağı Yaylasına ulaşım sağladığımız en kısa yol olsa da konforlu bir ulaşım imkânı olmadığı için kaderine terk edildiğini ifade eden Tığlı, “geçtiğimiz yıl vatandaşlarımız kendi imkânlarıyla beton döküp halay çekmişti. İmkanları olsa yolun tümünü yapacaklar ama iktidarın yüzü yok kızarmıyor artık” dedi.
Üç ilçenin en kestirme kısa yoldan Sis Dağına bu yol üzerinden ulaştığını söyleyen Necati Tığlı AKP’yi görevini yapmaya davet etti.

Binlerce insanın yaşadığı 20’den fazla köye gidilen yolun sahile olan uzaklığı sadece 30 kilometre. Epeyce bir kısmı betonla kaplı yolun Ören Beldesine kadar olan 12 kilometrelik kısmı Karayolları ağında olduğu düşünüldüğünde bozuk olan kısımların yol standardının yükseltilmesi, bakım ve onarımının yapılması bu kadar zor olmamalıdır.

Bölgemizin kadim kültürünün önemli bir parçası yaylacılık faaliyetlerinin yoğun olduğu bu dönemde Trabzon’la ortak kullandığımız adına türküler yakılan Sis Dağı’na Eynesil, Görele ve Çanakçı ilçemiz de insanımıza yakışan biçimde ulaşım sağlamak istiyor. Diğer birçok yolumuz gibi uzun yıllardır bu yolun durumunu da konuşup duruyoruz.

Trabzon’dan Sis Dağı’na Asfaltla Ulaşılıyor

Yıllar önce Trabzon’dan Sis Dağına kadar olan yolların karayolları ağına alınıp asfaltlandığı hatırlatan Giresun Milletvekili Necati Tığlı: “Belediyemiz elinden gelen imkanlarla yolu açık tutmaya çalıştı. Geçtiğimiz sene gençlerimiz bir kilometrelik kısmını kendi imkanlarıyla fedakârlık örneği göstererek betonlamıştı. İktidar bu gençlerimize bakıp birazda üzerine ne düşüyor diye düşünsün artık. İktidara soruyorum: Vatandaşlarımız Giresun’dan Sis Dağı Yaylasına gitmek isteyen bir vatandaşımız, neden Trabzon’un ilçelerini kullanmak zorunda kalıyor? Giresun’u ötekileştirmeyin, var olan yolun bakımını ve yenilemesini yapın. Bunu bölge insanımızdan esirgemeyin”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL