Güncel Yerel

Milletvekili Tığlı, Milis Yarbay Osman Ağa’yı Ölümünün 99’ncu Yıldönümünde Andı 

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Kurtuluş Savaşı Kahramanı Milis Yarbay Osman Ağa’yı Ölümünün 99’ncu Yıldönümünde Mecliste andı.

Milletvekili Tığlı, Milis Yarbay Osman Ağa’yı Ölümünün 99’ncu Yıldönümünde Andı 

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Kurtuluş Savaşı mücadelesinde her cephede mücadele eden Milis Yarbay Osman Ağa’yı ve Atatürk’ün fedaileri Giresun Uşaklarını, Osman Ağa’nın 2 Nisan’da ki 99’ncu ölüm yıldönümü nedeniyle andı.

“Ağa Dayımız da Ali Şükrü Bey de Kahramandı”

Milis Yarbay Osman Ağa’nın bu vatan için bu Cumhuriyet için canını seve seve vermekten zerre tereddüt etmeyen karakterini hatırlatan CHP’li Tığlı, “İstiklâl Mücadelesinde, cephede bu ülkenin ve milletin kaderi için canını ortaya koyan Ağa dayı onuruyla, şerefiyle ve kahramanlıklarıyla tarih sayfalarında yerini almıştır” dedi.

Tığlı, “Milis Yarbay Osman Ağa ve son Osmanlı Meclisinde Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadeleden yana tavır alan Ali Şükrü Bey için; biri mecliste, biri cephede kader birliği etmiş iki vatansever kahramandır” dedi.

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının İstiklal Mücadelesinin kahramanı olan bu kişilerin aziz hatıralarını kirletmek için hâlâ her türlü oyunun içinde olduğunu ifade eden Tığlı, Giresun Uşaklarını, Osman Ağa’nın kader ortağı olan Ali Şükrü Bey’i ve Ağa dayımızın dostu, kardeşi ve dava arkadaşı olan diğer isimsiz kahramanları saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” açıklamasını yaptı.

Milletvekili Necati Tığlı’nın Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma şöyle:

“İstiklâl Mücadelesi sırasında cephede bu vatan için, milletin kaderi için canını ortaya koyan Muhafız Alayı Komutanı Milis Yarbay Osman Ağa ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yılmaz fedaileri olan Giresun Uşakları tarih sayfalarında onurlu ve şerefli yerlerini almışlardır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının iftiralarına, haksızlığına, hakaretlerine maruz kalmış Osman Ağamızı, ebediyete intikal edişinin 99’ncu yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Aynı gün Çankaya sırtlarında şehadete ulaşan, mezarları dahi bilinmeyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yılmaz fedaileri olan Giresun Uşaklarını da Ağa dayımızın dostu, kardeşi, dava arkadaşı olan isimsiz kahramanları da saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL