Güncel

Milletvekili Tığlı; “Aynı Kararlılıkla Aynı Yolda Yürüyoruz”

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Tığlı; “Aynı Kararlılıkla Aynı Yolda Yürüyoruz”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Milletvekili Tığlı, 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla Samsun’a çıkışı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadeleyi başlatma kararlılığının, Cumhuriyet düşünün ilk adımı olduğunun altını çizerek, “103 yıl önce yanan bu Cumhuriyet ateşi, bugün dahi ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır” ifadelerini kullandı.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı mesajında; “Mustafa Kemal Atatürk 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkarken hakkında verilen idam kararını halkın vicdanına sığınarak yırtıp atmış, bağımsızlığımız için ölümü dahi göze alarak, dünyanın en onurlu yürüyüşünü başlatmıştır. Gençlerimiz bugün de yine bu yolun ve bu onurlu yürüyüşün aynı kararlılığını taşımaktadır. Gençlerimizden aldığımız güçle, onlarla birlikte Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız” dedi.

Tığlı yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal Atatürk, umutlarımızı canlandırarak yolumuzu aydınlatmıştır. Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs, emperyalizme ve iş birlikçilerine karşı onurlu bir direniştir. Bağımsızlığımızın ve kurtuluşumuzun en büyük adımı olan Kurtuluş Savaşı’nın meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs’ta yeni bir başlangıçla Türk Milleti’nin Anadolu’daki varlığı perçinlenmiştir. Büyük mücadelelerin ardından üstün bir onurla yükselttiğimiz Cumhuriyetimizi yaşatacak ve yükseltecek olan gençlerimiz, ülkemizi ileriye taşıyacak ve Atatürk’ün en büyük hedefi olan Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak idealini gerçekleştireceksiniz. Bir asır önce işgale hayır diyerek ayağa kalkan ve bağımsızlığını kazanarak Cumhuriyeti ilan eden bu halkın çocukları Türkiye’yi bugünkü karanlıktan kurtaracaktır. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ı hediye ettiği gençlerimizin bu inançla hareket ederek ülkemizin yarınlarını inşa edeceğine inancımız tamdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve cumhuriyet kararlılığıyla İstanbul’dan ayrılarak Samsun’a ayak bastığındaki aynı azim ve kararlılıkla hareket edecek, gençlerimizden aldığımız güçle Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL