Güncel

“Milletvekili Sabri Öztürk, Kendi Kişisel Hırslarına ve Kavgalarına Bizi Alet Etmesin”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan; “Sayın Sabri Öztürk, biz FİSKOBİRLİK’in geleceği karanlık diyor ve sizi uyarıyoruz. Ama sizin amacınız FİSKOBİRLİK’in iyiliği değil de, başındaki kişileri korumak ve kollamaksa bu da sizin tercihiniz” dedi.

“Milletvekili Sabri Öztürk, Kendi Kişisel Hırslarına ve Kavgalarına Bizi Alet Etmesin”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bugüne kadar hiç küçük hesap ve hırslar peşinde koşmadığını belirterek, “hırs peşinde koşup, menfaat, çıkar ve küçük olsun benim olsun deyip, yanlış iş ve yanlış kişilere biat etseydim. Giresun’da başım dik gezemezdim. Yanlışa yanlış dediğimiz için bizi bugün hırs peşinde koşmakla suçlayanlar yarın Giresun’da başları dik gezebilecekler mi? yada bu şehirde yaşayabilecekler mi? yaşayıp göreceğiz” dedi.

Karan, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün şahsıyla ilgili, “kendi kişisel hırslarına ve kavgalarına bizi alet etmesin” açıklamasına aynı sertlikte cevap verdi.

Karan yaptığı açıklamada, Sabri Öztürk’ün konuyu FİSKOBİRLİK’ten öte başka bir boyuta taşıdığına dikkat çekerek, “Sabri bey bizim üst akla ihtiyacımız yok. Ayrıca birilerinin gazına da gelmeyiz. Doğru neyse onu söyler, onun arkasına sonuna kadar dururuz. Dün sizin abi abi deyip arkasında dolaştığınız kişilerle benim ne siyaseten nede gerçek hayatta bir birlikteliğim olmamış, hatta Giresun kamuoyu da çok iyi bilir ki, siyasetten aynı partili olmamıza rağmen hep karşı karşıya gelmişizdir. Hani diyorsunuz ya, “kendi kişisel hırslarına ve kavgalarına bizi alet etme” diye asıl sen kendi kin ve hesaplaşmalarına FİSKOBİRLİK’i, Giresun Ziraat Odası’nı ve şahsımı alet etme” ifadelerini kullandı.

“Sayın Sabri Öztürk, biz FİSKOBİRLİK’in geleceği karanlık diyor ve sizi uyarıyoruz. Ama sizin amacınız FİSKOBİRLİK’in iyiliği değil de, başındaki kişileri korumak ve kollamaksa buda sizin tercihiniz” diyen Karan şunları kaydetti;

“Giresun kamuoyu şunları bilsin, iki yıl önce Sabri Öztürk’ün ofisine gittim. O zaman FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyesiydim. FİSKOBİRLİK’teki yanlışları Sabri beye tek tek anlatım. Oda bana “senin anlattıklarını Lütfi bana anlattı ama büyük yanlış yapmış ancak ben bu olayların üzerine gidersem FİSKOBİRLİK MHP ve Nurettin Canikli’nin adamlarının eline geçer benim FİSKOBİRLİK ile bağlantım biter” dedi. Şimdi sana soruyorum FİSKOBİRLİK’in menfaatlerini düşünüyorsun? yoksa şahsi menfaatlerini mi düşünüyorsun? Konumuzla uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan liman konusuyla ilgili açıklamalarından ise hiçbir şey anlamış değilim. Benimde kurucusu olduğum ve Giresun merkez ilçe başkanlığı yaptığım siyasi partinin genel başkanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ruhsatı olmayan depolar buradan kalkacak’ dedikten sonra bunu sorgulayan veya yorum yapan kim olursa olsun benim gözümde bir hainden  farkı yoktur. Sayın Nurettin Canikli’yi parti kurulduğundan beri tanırım başarılı bir siyasetçimiz. Ancak şahsımın bir türlü yıldızı hiç barışmadı. Hiçbir zaman AK Parti dışında ortak bir noktamız olmadı. Benim birilerinden akıl aldığımı ima edip, bana laf söyleyenler il başkanı ve milletvekili olmak için el etek öptüklerini unuttular. Aba altından sopa gösterip, bildiklerini açıklamayanlar bu millete gün geldiğinde hesap verecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL