Güncel Yerel

Milletvekili ÖZTÜRK; “Yolun Sonu Büyük ve Güçlü Türkiye’ye Çıkıyor”

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, AK Parti Giresun İl Başkanlığı’nın Mart ayı Daraltılmış İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katılarak konuşma yaptı.

Milletvekili ÖZTÜRK; “Yolun Sonu Büyük ve Güçlü Türkiye’ye Çıkıyor”

Toplantıda partililere seslenen Milletvekili Öztürk, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Öztürk; “Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma mücadelesinde bugün geldiği yere bakılınca reformların, kat edilen mesafenin çok büyük bir bölümünün altında AK Parti hükümetlerinin imzasının olduğu görülecektir. Ülkemizi, Cumhuriyet tarihinde yapılanın tamamını 5’e, 10’a katlayan eserlerle donattık. Her alanda, hak ettiği hizmetlere kavuşturduğumuz Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak çalışmalarımız halen devam etmektedir. Salgın döneminde herkes içine kapanırken Türkiye’nin ihracata ve üretime yüklenmesinin amacı bu fırsatı değerlendirmektir. Döviz kuru üzerinden ekonomimizi çökertmeye çalıştılar. Allah’a şükür, alınan tedbirlerle bu sinsi plan etkisiz hale getirildi. Salgının küresel enerji ve emtia fiyatlarında yol açtığı fevkalade artışların ve kur dalgalanmalarının etkisiyle enflasyonda arzu etmediğimiz artış yaşandı. Hükümetimiz çalışanlarımızı hayat pahalılığı altında ezdirmemek için ciddi iyileştirmeler yaptı, yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, gelişmelere göre, enflasyon farkı başta olmak üzere tüm çalışanlarımızın kazanç seviyelerini korumaya devam edeceklerini açıkladı. Ekonomik sıkıntıların getirdiği yükün ‘’sadece vatandaşımızın özellikle de işçimizin, memurumuzun, emeklilerimizin, çalışanlarımızın sırtına binmesine kesinlikle izin vermeyeceklerini; Türkiye’yi son 20 yılda, nasıl bir asır ileriye taşıdılarsa bugünkü sorunları, sıkıntıları çözeceklerini, bunun için gereken inanca, ruha, birikime, pratiğe, kararlılığa sahip olduklarını ifade ettiler” dedi.

“Hep Birlikte Tarihi Bir Mücadele Yürütüyoruz”

Türkiye’nin bir dönüm noktasından geçtiğini belirten Öztürk, sözlerine şöyle devam etti; “İnsanlar ve toplumlar gibi devletlerin de tarihlerinde önemli dönüm noktaları vardır. Türkiye işte böyle bir dönüm noktasından geçiyor. Hep birlikte tarihi bir mücadele yürütüyoruz. İnanıyoruz ki bu yolun sonu büyük ve güçlü Türkiye’ye çıkıyor. Büyük ve güçlü Türkiye demek müreffeh bir millet ve onun müreffeh bireyleri demektir. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma sözümüz bu hedefin en belirgin sembolüdür. Bu mücadeleyi yürütürken inşallah enflasyon başta olmak üzere yaşadığımız her sıkıntının da üstesinden geleceğiz. Küresel baronların oyunlarını nasıl bozduysak, Allah’ın izniyle hayat pahalılığı meselesini de çözecek, milletimizin hak ettiği refah düzeyine gelmesini sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL