Genel

Milletvekili Necati Tığlı’dan 23 Nisan Mesajı

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, TBMM’nin Kuruluş Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Necati Tığlı’dan 23 Nisan Mesajı

Milletvekili Tığlı, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan’ı anmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak bir onurdur, herkesin de görevidir” dedi.
Çocuklara Armağan Edilen Tek Bayram
Çocuklarımızı vicdanı, fikri, irfanı hür olarak yetiştirmek ve onlara muasır medeniyetlerin seviyesinin üstünde bir Türkiye bırakmak herkesin görevidir diyen Tığlı, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olma özelliğine sahip milli bayramımıza ve kazanımlarına sahip çıkmak Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmaktır” ifadelerini kullandı.
Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Milletin bağımsızlığı ve egemenliği, 102 yıl önce 23 Nisan 1920’de tecelli etmiş ve saray saltanatına son verilerek “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” tutkusuyla bağımsızlık milletin egemenliğine teslim edilmiştir. Bugün gelinen noktada millet iradesi sarayın yetkisine verilmiş olsa da Cumhuriyetin 100’ncü yılı olan 2023’de egemenlik saraydan alınacak ve tekrar milletin iradesinin temsil edildiği yüce makam olan Türkiye Büyük Millet Meclisine verilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Gelecek güzel günler, bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan çocuklarımızın olacaktır.
Bu duygu, düşünce ve beklentilerle Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, istiklâl mücadelemizin kahramanlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’nci yıl dönümü ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL