Güncel Yerel

Milletvekili Gezmiş, Piraziz’de Yaşanan Mağduriyetin Giderilmesini İstedi

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş; “Sel afetinden pek çok yöremiz hasar gördü ancak Piraziz ilçemizde hasarın boyutu çok fazla, yaraların sarılması için Valiliğin afet fonundan daha fazla destek verilmesi lazım” dedi.

Milletvekili Gezmiş, Piraziz’de Yaşanan Mağduriyetin Giderilmesini İstedi

Giresun’da kaldığı sürede ilçeleri, köy ve mahalleleri gezerek vatandaşlarla bir araya gelip sorunları dinleyen Milletvekili Gezmiş, Piraziz’e yaptığı ziyarette Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ile de görüşerek bilgi aldı. Ziyareti sonrası açıklama yapan CHP Milletvekili Elvan Işık Gezmiş şunları dile getirdi:

“Belediye Bütçesi Yetersiz, Valilik Fonu Artırılmalı”

“Selin vurduğu ilçelerden biri de Piraziz ilçemiz. Belediyemizin bu konudaki çalışmalarını takdir etsek de belediye bütçe yetersiz olunca yaraları sarmak zor. Kuşkusuz selden zarar gören tüm yörelerin mağduriyeti giderilmeli ancak Piraziz ilçemizde de hasar büyük. Giresun Valiliği de afet fonundan zararları yeterince karşılayamayınca Piraziz halkının mağduriyeti giderilemedi.

“Esnafa da Sıfır Faizli Kredi Verilmeli”

Selden olumsuz etkilenen Piraziz esnafı da kendi başının çaresine bakmak zorunda bırakıldı. Bu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında; Giresun  Valiliği’nin afet fonundan, Piraziz Belediyesi’nin payı artırılmalı. Piraziz esnafına da ticaret hayatlarını sürdürmeleri için sıfır faizli ya da düşük faizli kredi verilmeli. “Devlet millet için vardır” gerçeğinden hareketle Piraziz başta olmak üzere selden zarar gören tüm yörelerimize karşı  yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL