Siyaset

Milletvekili Gezmiş; “Partimin Bir Neferi Olmaktan Gurur Duyuyorum”

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100.yıl etkinliğinde konuştu; “Atamızın iki mirası olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni sonsuza dek yaşatacağız.”

Milletvekili Gezmiş; “Partimin Bir Neferi Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Milletvekili Gezmiş CHP’nin; laikliğin, demokrasinin, insan haklarının teminatı olduğunu belirterek şunları ifade etti: “Bir neferi olmaktan onur ve gurur duyduğum, partimiz CHP’nin 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan partimize, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”


“CHP Türkiye’nin En Önemli Siyasi Mirasıdır”

Milletvekili Gezmiş; “9 Eylül 1923’te kurulan partimiz CHP, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi, tecrübesi ile çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi mirasıdır. Bir milletin esaretten kurtulmasına ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kurulmasına öncülük etmiş bir partidir. Bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluyuz. Partimiz dünün zorluklarıyla büyüdüğü gibi yarının idealleriyle de büyüyüp aydınlanma yolunda ilerleyecek. Biz bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerimizle; ‘Benim iki büyük eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümsüzleştiği Anıtkabir’de ziyaret edip, saygılarımızı sunduk ve de bu iki kıymetli eserini sonsuza dek yaşatacağımızın bir kez daha sözünü verdik” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL