Güncel Siyaset

Milletvekili Gezmiş, Çocukların Sorunlarını Meclis’e Taşıdı

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, çocukların sorunlarını Meclis’e taşıdı.

Milletvekili Gezmiş, Çocukların Sorunlarını Meclis’e Taşıdı

Atatürk’ün “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar” sözünü hatırlatan Gezmiş “Devlet tüm çocuklardan sorumludur, sorunlar bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır.” dedi.
Milletvekili Gezmiş, “Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla Meclis’te yaptığı konuşmada; Ülkemizdeki çocukların hali maalesef can yakıyor, tablo içler acısı” diyerek şunları dile getirdi:
“Tablo İçler Acısı”
“2022 verilere göre; Okulda olmayan çocuk sayısı: 1.6 milyon. Tarikat yurtlarındaki çocuk sayısı: 210 bin. Bakıma muhtaç çocuk sayısı: 168 bin 247. Çocuk işçi sayısı: 101 bin. İstismar edilen çocuk sayısı:
31 bin 890. Sokakta çalışan çocuk sayısı: 9 bin 914. Cezaevindeki çocuk sayısı: 2 bin 76.
Çocukların kötü yaşamasının önüne geçilmesi ve çocuklara karşı işlenen suçların cezalarının arttırılmasını isteyen CHP Milletvekili Elvan Işık Gezmiş konuşmasını şöyle tamamladı:
“Bu ülkede her çocuktan devlet sorumludur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ülkemizde güven ve huzur için de eşit şartlarda yaşaması için gereken tüm tedbirler alınmalıdır. Ayrıca; okullarda, çocuklarımıza  günde 1 öğün ücretsiz yemek verilmeli, çocuklarımızın sağlıklı beslenebilmeleri, güvenli yaşayabilmeleri için gereken önlemler alınmalıdır. Atamızın dediği gibi; Vatanı korumak çocuklarımızı korumakla başlar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL