Güncel

Milletvekili Gezmiş Bursa’da Festivale Katıldı

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş “Hemşerilerimizle dayanışma içinde olarak, kültürümüzü her yerde yaşatmayı sürdüreceğiz” dedi.

Milletvekili Gezmiş Bursa’da Festivale Katıldı

Hafta sonu Bursa’da gerçekleşen Giresunlular Federasyonu’nun 26.Otçu Göçü Yayla Festivali’ne katılan Milletvekili Gezmiş, Meclis’te Giresun’u en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağını ve kapısının da tüm hemşerilerine açık olduğunu bir kez daha dile getirdi. Başkanlığını Üzeyir Aktaş’ın yaptığı Giresunlular Federasyonu’nun düzenlediği festivale; Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Bursa Nilüfer  Belediye Başkanı Turgay Erdem, Giresun Belediye Meclis Üyesi Fuat Köse ve yöneticiler de katıldı. Halayların çekildiği, Giresun karşılamasının oynandığı, yöresel lezzetlerin tadıldığı festival oldukça renkli ve hareketli geçti. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Elvan Işık Gezmiş şunları dile getirdi:

İlimizin Kültürünü Her Daim Yaşatacağız

“Öncelikle bu nazik davet için teşekkür ederim. Hemşerilerimizin ilgi ve sevgisinden çok mutlu oldum. Giresun’umuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Bilindiği üzere ilimiz hak ettiği yatırımları alamamış ve bölgede geri bırakılmış bir il. Bu da yoğun göçe neden oluyor. Umarız gün gelir ilimiz kalkınır ve gelişir de, göç  tersine döner. Her zaman dayanışma içinde olmayı temenni ederek, Giresun’umuzun kültürünü yaşatmaya çalışalım. İlimiz tarihi ve turistik güzelliklerle dolu, kültürüyle sanatıyla da zengin bil il. Giresunlu olmak bir ayrıcalıktır” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL