Siyaset Yerel

Milletvekili Aydın; “şehrimiz proje ve yatırımlarını takip etmek boynumuzun borcudur”

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, TBMM çalışmaları için bulunduğu Ankara’da Belediye Başkanları ile bakanlık ve genel müdürlük düzeyinde ziyaretlerde bulundu.

Milletvekili Aydın; “şehrimiz proje ve yatırımlarını takip etmek boynumuzun borcudur”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Şahin’i ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’i ziyaret eden Milletvekili Aydın’a; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu, Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden, Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş ve Belediye Meclis Üyesi Mete Bahadır Yılmaz eşlik etti.
Ziyaretlerine ilişkin bir açıklama yapan Milletvekili Aydın; “İlimiz genelinde devam eden yatırımları ve planlanan projeleri istişare ettik. İl ve İlçe yöneticilerimizi Ankara’da ağırlamaktan her zaman mutluluk duyduk. Bu noktada şehrimiz proje ve yatırımlarını takip etmek boynumuzun borcudur. Sayın Bakanlarımıza nazik misafirperverlikleri ve şehrimiz konularına olan yakın ilgileri için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. Yine Bulancak ilçemizde yapılması planlanan ve proje süreci tamamlanmak üzere olan 800 kişilik seyirci kapasiteli ve 3 antrenman salonlu Kapalı Spor Salonu ile 200 seyirci kapasiteli yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu projesinin ihale süreci ile ilgili görüştük. Sayın Bakanımızın onayından sonra Bulancak Belediyesi ile yapım protokolü imzalanacak ve yılbaşına kadar bu projelerde ihale edilecektir.” dedi.

Bu ziyaretlerinin akabinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimini Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Necati Tığlı ve İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan ile TBMM’de ağırladıklarını ifade eden Milletvekili Aydın; “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Meclis Başkanı Şükrü Ataün ve meclis üyelerini milletvekili arkadaşlarımız ile beraber TBMM’de ağırladık. Şehrimizin ticari faaliyetler alanındaki gelişimi, proje ve yatırımların son durumu başta olmak üzere genel gündem üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Değerli arkadaşlarımızın gazi meclisi gezisinde kendilerine eşlik ettik. Bunun yanında Giresun’dan ve çeşitli illerden ziyaretimize gelen hemşehrilerimizi TBMM’de ağırlıyoruz. Burası milletimizin kendi evidir. Milletimiz de başımızın tacıdır. Ziyaretleri için hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL