Güncel

Milletvekili Aydın; “Bu Bütçe Merkezine, Milletimize ve Devletimize Hizmeti Esas Alan Bir Bütçedir”

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Av. Kadir Aydın, 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin 9. maddesi üzerine TBMM’de bir konuşma gerçekleştirdi.

Milletvekili Aydın; “Bu Bütçe Merkezine, Milletimize ve Devletimize Hizmeti Esas Alan Bir Bütçedir”

Konuşmasında Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu zamana kadar gelmemizi canları ve kanlarıyla sağlayan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle andığını ifade eden Milletvekili Aydın; “Yaklaşık 10 gündür aralıksız olarak 2023 yılı bütçemiz ve 2021 yılı kesin hesabının karara bağlanması için çalışıyoruz. Elbette bu bütçe mutlak anlamda ideal olan bütçe değildir.

Ancak bu bütçe merkezine milletimize ve devletimize hizmeti esas alan, imkanları devlet ve millet için ideal seviyede kullanan, milletimizin geleceğine ışık tutan ve dertlerimize çözümler getiren bir bütçedir. Bu bütçe IMF’ye direnişin bütçesi, bu bütçe yerli ve milli imkanlarla büyümeyi hedefleyen bir bütçedir.

Bu bütçede büyüme var, bu bütçede istihdam var, bu bütçede ihracat var, bu bütçede üretim var, bu bütçede alın teri, bu bütçede emek ve samimiyet var. Bu bütçede mavi vatan var, 784.000 metrekare ülke toprağı ve bu bütçede 85 milyon milletimiz var. Bu bütçe milletin kendi çocukları tarafından hazırlanmış ve milletin istikametine ışık tutan bir bütçedir. Bu bütçe Osmancık’taki çeltikçinin, bu bütçe Giresun’daki fındıkçının, bu bütçe Urfa’daki tahılcının, bu bütçe Nevşehir’deki patatesçinin, Antalya’daki sebzecinin, Adana’daki karpuzcunun, Mersin’deki muzcunun, Tokat’taki kirazcının Amasya’daki elmacının Çorum’daki leblebicinin, Malatya’daki kayısıcının, Antep’teki fıstıkçının bütçesidir.

Bu bütçe narenciye üreticilerinin, pamuk üreticilerinin, zeytin üreticilerinin, çay üreticilerinin, üzüm ve incir üreticilerinin bütçesidir. Bu bütçe talimatlarla bu ülkeyi yönetmek ve milletimize istikamet çizmek isteyenlerin, bu bütçe yalancı vaatlerle milletimizi kandırmak isteyenlerin, bu bütçe yaşadığımız her olumsuzluğa millet adına üzülmek yerine, her olumsuzluğu kendilerini iktidara taşıyacak bir fırsat olarak görenlerin bütçesi değildir.

Bu bütçe; savaştan beslenip barış çağrısı yapanların değil, bu bütçe aristokratça bir yaşam sürüp emek ve alın teri diyenlerin değil, bu bütçe ömründe girmedikleri gariban evlerini ve ibadethaneleri, seçim dönemlerinde mesken tutanların değil, bu bütçe ülkenin çocuklarını esarete teslim etmemek için kendi çocuklarını yetim bırakan Ömer Halisdemir’lerin,  Avrupa’nın yalancı masallarına aldanarak yola çıkıp, küçücük bedenlerini bu ülkenin topraklarında sonsuzluğa bırakan aylan bebeklerin, bu bütçe terörden temizlenmiş yaylalarında özgürce dolaşan Şırnaklı babaların, çocuklarını terörün pençesinden kurtarmak için direnen Diyarbakırlı annelerin bütçesidir.

Bu bütçe terör operasyonları için İsrail’den koordinat, Avrupa’dan izin, Amerika’dan silah isteyenlerin değil, ihası ve sihasıyla, yerli ve milli mühimmatlarıyla, devlet ve millet düşmanı teröristleri sarı poşetlerle buluşturan kahramanların bütçesidir. Bu bütçe birliğin, dirliğin ve yeniden dirilişin bütçesidir. Bu bütçe emeğin, alın terinin, merhametin bütçesidir. Bu bütçe eşitliğin ve umudun bütçesidir.  Bu bütçe adaletin ve kalkınmanın bütçesidir. Bu bütçe Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tohumlarını ekerek yeşerttiği, kök salması, boy salması için milletimizin umutlarla, şehitlerimizin kanlarıyla, üreticilerimizin alın terleriyle suladığı koca bir çınar olan Cumhuriyetimizin bütçesi ve bu bütçe Türkiye yüzyılının bütçesidir.

Bir hususu da ayrıca milletimizin huzurunda dile getirmek istiyorum. Bu kubbe milletin egemenliğinin kuşatıcısı ve bu kürsü milletin beklenti ve umutlarının dile getirildiği milletin kürsüsüdür. Bu kürsüden konuşan bazı milletvekillerimizin konuşmalarını hayret ve ibretle izliyoruz. Elbette kastımız AK Parti ve hükümet aleyhine yapılan konuşmalar değildir. Kastımız bunun da ötesinde devlet ve millet aleyhine yapılan konuşmalardır.

Bazı konuşmacıları dinledikten sonra ister istemez şöyle bir kanaate ulaşıyoruz ki bu kadar devlet ve millet aleyhine konuşmalar Yunan parlamentosunda dahi yapılmıyordur. Milletimizin alın teriyle rızıklanıp milletin namusu olan bu kürsüden devlet ve millet aleyhine laf etmek kimsenin haddi de hakkı da değildir ve olmamalıdır. Bütçemizin devlet ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bütçemizin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yirmi yıldır aralıksız bütçe yapmamıza imkân veren milletimizi ve onun kutlu yürüyüşüne önderlik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyor yüce heyetinizi ve aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL