Siyaset

Millet İttifakı Giresun Merkez İlçe Başkanlarından Ortak Açıklama: “YOLSUZLUKLA MÜCADELEDE YETERSİZ KALINMAKTADIR”

Millet İttifakı Giresun Merkez İlçe Başkanları, ortak açıklamalarda bulundu.

Millet İttifakı Giresun Merkez İlçe Başkanlarından Ortak Açıklama: “YOLSUZLUKLA MÜCADELEDE YETERSİZ KALINMAKTADIR”

CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Ceran , Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Saim Öksüz , Gelecek Partisi Merkez İlçe Başkanı Mustafa Başer ve Deva Partisi Merkez ilçe Başkanı Onur Saldun Durmuş bir araya gelerek açıklamalarda bulundular.
Millet İttifakı Giresun Merkez İlçe Başkanları tarafından yapılan ortak açıklamada;
“Millet İttifakı Giresun Merkez İlçe Başkanları olarak tüm hemşerilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında, ardından bağımsız bir Cumhuriyetin kuruluşunda mücadele eden kahramanlarımızı ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adı altında uygulanan keyfi ve kural tanımaz yönetim nedeniyle Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşanmaktadır.
Her geçen gün açıklanan zamlar vatandaşlarımızın kaldırabileceği seviyenin üzerine çıkmıştır. Açlık sınırı aylık 5.000 TL yoksulluk sınırı ise 16.000 TL seviyesinde iken toplumun huzuru ve refahının sağlanması da ne yazık ki mümkün görünmemektedir.
102. kuruluş yıldönümünü kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi etkinliğini gittikçe kaybetmekte bakanlar tek bir kişiye hesap vermekte ve başarısız olduklarında halktan değil yine ondan af dilemektedir.
Hakimler ve savcıların güvencesi, avukatların mesleki bağımsızlığı zedelenmiş yargıya güven ciddi oranda sarsılmış durumdadır.
Temel hak ve özgürlükler, düşünce ve ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü, kadın hakları, çevre ve doğa hakları kağıt üzerinde metinler olmaktan öteye gidememektedir.
Yolsuzlukla mücadelede yetersiz kalınmaktadır.
Merkez İlçe Başkanları olarak Genel Merkezlerimiz tarafından yapılan ortak çalışmalar sonucunda hazırlanan, tepeden inme değil halkın ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan Güçlendirilmiş Parlementer Sistem Mutabakat Metni’nde dile getirilen hedeflere ulaşmak için üzerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getireceğimizi, önümüzde yapılacak ilk seçimlerde iktidara gelmek için tüm gayretimizle, birlik beraberlik ve ittifakla çalışacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.” İfadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL