Güncel

Merkez İlçe Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

2023-2024 eğitim öğretim yılı Merkez İlçe Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında yapıldı.

Merkez İlçe Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile Merkez İlçedeki Okul ve Kurum Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Geniş bir gündemde düzenlenen toplantıda öncelikli olarak Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 2022-2023 eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 21.08.2023 tarihli ve 81785959 sayılı 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına ilişkin iş ve işlemler konulu Genelgesinden bahsedildi toplantının devamında ise Müdür Tosunoğlu tarafından okul ve kurum müdürlerimize; 2022-2023 Eğitim  Öğretim yılı 2. dönem sonu Eğitim Öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesi, 2023 yılında yeni yayımlanan DYK yönergesi ve e-kılavuzunun görüşülmesi, devamsızlık durumu, okul ve kurumlarımızca yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri, spor faaliyetleri, bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle, projeler, çalıştay, şenlikler, ders dışı eğitim çalışmaları ( sosyal kültürel etkinlikler), yarışmalar,  özel eğitim faaliyetleri, taşımalı eğitim iş ve işlemleri, denetim ve rehberlik çalışmaları, iş sağlığı ve güvenliği ile okullarda güvenli ortamın oluşturulması çalışmaları konuları başta olmak üzere eğitim öğretime dair birçok konuda önemli paylaşımlar yapılarak önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL