Ekonomi Genel Güncel

Başkan Aynı Başkan!

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) 2020-2021 İş yılı 83.Olağan Genel Kurulu Yönetim Kurulu Asil ve Yedek üyeliklerini seçti.

Başkan Aynı Başkan!

Tek listenin olduğu seçimde Yönetim Kurulu Asil Üyeliğinde; Lütfi Bayraktar, Arif Kayalı, Hasan Serdar, Ömer Çebi, Sıtkı Şarman, Murat Kumaş bulunurken Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğinde ise; Mahmut Sivrikaya, Ertan Yılmaz, İrfan Çakar, Cemil Temiz, Hüseyin Pehlivan, Halil Balık yer aldı.

Fiskobirlik’in 138 delegesi bulunuyor. Giresun Bölgesinden 20, Trabzon Bölgesinden 27, Ordu Bölgesinden 30 ve Batı Bölgesinden 61 delegesi mevcut.

Olağan Genel Kurula 122 delege katıldı.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) gerçekleştirmiş olduğu seçimde 115 delege oy kullandı. Lütfi Bayraktar 113 oy, Arif Kayalı 110 oy, Hasan Serdar 107 oy , Ömer Çebi 113 oy , Sıtkı Şarman 111 oy , Murat Kumaş 112 oy aldı.

“100 Milyon Liralık İhracat Yaptık. Çok Mu? Değil Ama İhracata Dün Başlayan Bir Kurum İçin Çok”

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliğinin (FİSKOBİRLİK) 2020-2021 Yılı Seçimli Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Entegre Fındık İşleme Tesisleri (EFİT) AŞ’de yapılan 2020-2021 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın önerisiyle divan heyeti oylanarak oluşturuldu. Olağan Genel Mali Kurulu, delegelerin verdiği imza ile Seçimli Olağan Mali Genel Kurula dönüştürüldü.

Bazı delegelerin ardından söz alan Bayraktar, kurumun iyi işler yaptığını söyledi.

Bayraktar, geçen yıl 7,5 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek, “100 milyon liralık ihracat yaptık. Çok mu? Değil ama ihracata dün başlayan bir kurum için çok. FİSKOBİRLİK ilk defa kendi parasıyla fındık aldı, işledi, sattı.” dedi.

Fındık ihracatı yapan firmalar arasında 21. sırada olduklarını anımsatan Bayraktar, bununla ilgili de FİSKOBİRLİK’in ilk 20 arasında olmadığı yönünde eleştirilerle karşılaştıklarını söyledi.

Bayraktar, “Biz aslında 21. sırada değil, 15-16. sıralardayız. Neden? Çünkü şekerli ürün ihracatını fındık ihracatından saymıyorlar, orada da 2 milyon dolar gelirimiz var. Yapmışız yani, bu kurum yıllar sonra bir şey yapıyor. Alıyor üreticiden, işliyor ve satıyor elhamdülillah.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından delegeler, FİSKOBİRLİK Yönetim Kuruluna bir üye seçimi için oy kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL