eğitim Güncel Yerel

LGS ve YKS Hazırlıkları Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında, 5 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak 2021 LGS (Liselere Geçiş Sistemi) ve 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak YKS (TYT-AYT) sınavları hazırlıklarını gözden geçirmek üzere bilgilendirme toplantıları yapıldı. 

LGS ve YKS Hazırlıkları Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

24 Mayıs 2021 Salı günü iki oturum halinde düzenlen toplantılar; saat 10.00’da Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımı ile saat 14.00’te ise Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesinde Merkez İlçe okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe müdürlerine ve merkez ilçe okul müdürleri; LGS ve YKS sınav hazırlıkları ve alınacak tedbirler başta olmak üzere Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamındaki çalışmalar, Bakanlıkça başlatılan Matematik Seferberliği çalışmaları, okulların bakım-onarım ve doğalgaz dönüşüm faaliyetleri, Taşımalı eğitim işlemleri, Mesleki Eğitim (MESEM-Patent-Tarım) iş ve işlemleri ile 2021-2022 eğitim öğretim yıl sonu işlemlerine dair önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

Toplantıların her iki oturumunda yapılan sunumda katılımcılara; Bakanlık Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bildirilen “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavda Dikkat Edilecek Hususlar” ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Müdür Tosunoğlu müdürlere hitaben; LGS ve YKS öncesi okullarımızda sınav hazırlıkları ve tedbirlerin titizlik ve hassasiyet içerinde yapılarak herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesini istedi.

“Eğitim kalitemizin artırılması ve bunun neticesinde LGS’de yakaladığımız başarıları daha yukarıya çıkarmak için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Nitelikli eğitim kadromuzla ekip ruhu ve uyum içerisinde öğrencilerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamalıyız. Bu zamana kadarki özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, bundan sonrası için de başarı ve kolaylıklar dilerim” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL