Siyaset

“Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi 100 Yaşında”

CHP Giresun Kadın Kolları İl Başkanı Ayça Kozluca, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla bir paylaşımda bulundu.

“Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi 100 Yaşında”

Başkan Kozluca açıklamasında; “Atamızın ‘Benim iki büyük eserim var; birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.’ Cumhuriyetin temellerinin atılmasında en önemli rolü oynayan Türk demokrasisinin yapı taşı olan partimiz milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik, inkılapçılık, cumhuriyetçilik ilkelerini benimsemiş ve bu ilkeleri her zaman savunmuştur ve savunmaya devam edecektir.

Nice değerli isimleri bünyesinde barındırmış ve nice değerli isimleri var etmiş güzel bir ailenin adıdır Cumhuriyet Halk Partisi… Milyonlarca neferi ile birlikte kocaman bir ailedir.

Kadın erkek eşitliğini, sosyal devleti benimsemiş gençleri her şeyin üzerinde tutmuş eşit yurttaşlık ilkesi ile cumhuriyetin kalesidir. Bugün tüm örgütümüz ile tepeden tırnağa Cumhuriyet rejimini ve kurucumuz kurtarıcımız Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü unutturmaya çalışan her türlü karanlık zihniyetin en büyük korkusudur Cumhuriyet Halk Partisi…

Bizlerin içimizde ki bitmeyen mücadele ateşi, partimizin kuruluş felsefesi olan Kuvva- i Milliye ruhundan gelir ve biz kocaman büyük aile bu felsefe ile kadını erkeği genci her yerde ilkelerimizi koruyarak mücadele ederiz ve etmeye de devam edeceğiz. Atamızın bizlere bıraktığı ulu çınar Cumhuriyet Halk Parti’sinin kazanımlarını, ilkelerini bir miras olarak kabul ediyor, koruyor ve bu mirası gelecek nesillere bırakmak için and içiyoruz.

Cumhuriyet Halk Parti ‘sinin bir üyesi olmak bir onurdur, gururdur Cumhuriyet Halk Partisi… Büyük zaferin, kuruluşun ruhudur.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL