Güncel

‘Kültür Dostu Okul’ Projesi Açılışı Yapıldı

Giresun Valiliği himayelerinde DOKAP tarafından desteklenen ve Fındıkyurdu Anaokulu tarafından yürütülen “Kültür Dostu Okul” projesinin açılışı yapıldı.

‘Kültür Dostu Okul’ Projesi Açılışı Yapıldı

Açılış töreni; Vali Enver Ünlü’nün Eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Jandarma Bölge Komutanı Tümg. Selçuk Yıldırım’ın Eşi Sıdıka Yıldırım, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Özgür Özer’in Eşi Elif Özer Hanımefendi, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Kültür Dostu Okul” projesi kapsamında Fındıkyurdu Anaokulu bünyesinde sınıf dışı öğrenme mekânları oluşturulmuş olup, düzenlenen  törende; yakın zamanda vefat eden okul öğretmeni Berrin Çayan Tekoğlu’nun isminin verildiği Masal Evi ile Kış Bahçesi ve Oyuncak Müzesi’nin açılışları yapıldı.

Proje kapsamında hazırlanan alanlarda; geçmişten günümüze kültür aktarımı sağlamanın yanı sıra eğitim-öğretim sürecini de daha aktif bir hale getirmek hedeflendi. Ayrıca Fındıkyurdu Anaokulunda uygulanan bu proje alanları, ilimizdeki tüm okulların kullanabilmeleri açısından da uygun şekilde planlanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, “Kültür Dostu Okul Projesi” ile ilgili değerlendirmesinde; DOKAP’ın proje desteklerinin Bölgemiz ve Giresun için önemli fırsatlar sunduğunu belirterek, desteklenen ve bugün açılışı gerçekleşen projenin her alanda okulumuzun, ilimizin gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağladığını ifade etti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL