Güncel Sağlık

Koronavirüs Dönemindeki Sağlık Raporları Yıl Sonuna Kadar Geçerli Olacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs döneminde verilen süreli/süresiz tüm sağlık raporlarının yıl sonuna kadar geçerli olduğunu belirtti.

Koronavirüs Dönemindeki Sağlık Raporları Yıl Sonuna Kadar Geçerli Olacak!

Bakan Koca, gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Koca, Covid-19 salgını döneminde ilaç ve tıbbi malzeme erişiminde sorun yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Bu dönemde hastanelerde ek yük ve yoğunluk yaşanmaması açısından süreli/süresiz, tüm sağlık raporlarının yılsonuna kadar geçerli olduğunu açıkladı. Böylelikle, geçerlilik süresi 1 Ocak 2020 tarihinde sonra sona ermiş süreli sağlık raporu bulunan ve yeniden rapor düzenlenmemiş kişilerin raporları 31 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli kabul edilecek.

Her türlü ilk rapor, rapor yenileme ve yasal süresi içinde yapılan rapor itiraz başvuruları karşılanacak. Maluliyet tespiti, vergi indirimi nedenleri ile kurumların sevki ile talep edilen kontrol muayenesi ve maluliyet rapor işlemleri olağan şekilde sürdürülecek. İstirahat rapor işlemleri genel mevzuat hükümlerine tabi olağan dönemde olduğu şekliyle yürütülecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL