Spor

Kıyasıya Rekabetin Yaşandığı Sokak Basketbolu Sona Erdi

Giresun Belediyesi tarafından bu yıl merhum Belediye Başkanı Mehmet Larçın anısına düzenlenen 26. Geleneksel Sokak Basketbolu Turnuvası muhteşem final maçlarıyla tamamlandı.

Kıyasıya Rekabetin Yaşandığı Sokak Basketbolu Sona Erdi

Kıyasıya rekabetin yaşandığı heyecan dolu maçların ardından, 6 farklı kategorinin şampiyonları ve dereceye giren takımları belli oldu.

Atapark’ta oynanan final müsabakaları sonrası dereceye giren takımlar için madalya ve ödül töreni düzenlendi.

Turnuvanın final müsabakalarını izleyen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, her yıl düzenlenen turnuva ile sokak basketbolunu geleneksel hâle getirdiklerini belirterek: “Turnuvaya ilgi gösteren ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Sokak basketbolu, sporu sevenlerin bir araya gelerek eğlenirken aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine de olanak sağlıyor. Merhum Belediye Başkanımız Mehmet Larçın anısına düzenlenen bu turnuva, onun spora ve gençlere olan desteğini hatırlatmak için önemli bir etkinlik oldu. Gençlerimizin kişisel gelişimlerini desteklemek ve onların bireysel becerilerini arttırmak bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz turnuvaya çok sayıda sporcumuz başvuruda bulundu. Yeni Alperenler geliyor inşallah, gelecek yıllarda da geleneksel hale getirdiğimiz bu organizasyonumuzun devam etmesini planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan 6 kategoride oynanan final müsabakaları sonunda şampiyonluğa ulaşan takımlar ve kazanmış oldukları ödülleri şu şekilde: Büyük Erkekler: Viya Gold Yapı 4 bin TL, Genç Erkekler: BKB 2 bin 400 TL, Yıldız Erkekler: Siyah Masa 2 bin TL, Küçük Erkekler: HulkShot (hediye), Yıldız Kızlar: Çotanak Lastik 2 bin TL, Küçük Kızlar: Özen İş Oto (hediye).

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL