Güncel

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Başvuruları Başladı

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi kapsamında meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri bölümlerinden mezun olanların uygulayacağı projelere 100.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacak.

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Başvuruları Başladı

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın, proje konuları ve başvuru şartları konusunda şu bilgilere yer verdi:
“Proje Konuları:
Hayvansal üretime yönelik projeler; Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği, Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve besiciliği, Arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, Arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi, İpekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı,
Su ürünleri üretimine yönelik projeler; Alabalık, yayın balığı, sazan, mersin balığı, tilapya, karabalık entansif üretim tesisleri ve/veya kuluçkahaneleri, Midye ve kara salyangozu entansif üretim tesisi,
Bitkisel üretime yönelik projeler; Kapama meyve bahçesi tesisi, Fide, fidan, iç ve dış mekân süs bitkisi yetiştiriciliği, Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, Kül-tür mantarı üretimi ve tesis yapımı, Ormancılık projeleri, Organik ve organomineral gübre üretim tesisleri, Bitki-sel üretimde zararlı organizmalar ile mücadelede kullanılan biyolojik veya biyoteknik mücadele ürünlerine yönelik üretim projeleri, Tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projeler,
Ayrıca yöresel ürün ve coğrafi işaretli ürün üretimine yönelik projeler ile tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere de hibe desteği verilecektir.
Başvuru Sahipleri; Meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerin-den mezun olan, kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, başvuru aşamasında SGK’lı çalışanlar hibe almaya hak kazandığı taktirde SGK’lı çalışmayacağını veya vergi mükellefi olmayacağını taahhüt eden kişiler başvuru yapabilir. Son başvuru tarihi 28.02. 2022’dir. Bakanlıkça yapılacak inceleme sonrasında onaylanan projelerin son tamamlanma tarihi ise 30.11.2022’dir.
Başvuru belgeleri ve diğer konularda ayrıntılı bilgiye, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün https://giresun.tarimorman.gov.tr/ internet sayfasından erişebilir veya Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüzü ziyaret edebilirler.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL