Köşe Yazısı

KİMLER KINA YAKIYOR?

Şehrimiz Giresun’un Fındığı ve Kirazı meşhurdur. Adı bunlarla anılıyordu kiraz bitti fındık ölüm döşeğinde iken Jandarma Bölge Komutanlığı’nın KAPANMASI neden? Tek Prestij kaynağı Bölge Komutanlığı idi. Bu nasıl memleket sevdası..

KİMLER KINA YAKIYOR?

Şehrimiz Giresun’un Fındığı ve Kirazı meşhurdur. Adı bunlarla anılıyordu kiraz bitti fındık ölüm döşeğinde iken Jandarma Bölge Komutanlığı’nın KAPANMASI neden? Tek Prestij kaynağı Bölge Komutanlığı idi. Bu nasıl memleket sevdası kim Giresun düşmanı. Giresun Uşakları muhafız alayı 42’nci ve 47’nci alayları çıkarmış Giresun’un hak ettiği bu mu? Sivil toplum kuruluşlarımız, bürokratlarımız, siyasilerimiz ve vekillerimiz hala uykudalar mı? Hep birlikte KINA YAKALIM.

Giresun bölgesi olarak fındık ortaya çıktı okulların açılması sebebiyle satışlar da yapılıyor. Tabii Tüccara, o da iyi fındığa 80 TL veririz diyorlar. Hayret ettiğim REKOLTE belirleyenler, belirlediklerinin üçte ikisi bile yok yani 717 bin ton nerede? 400 bin ton olsun öpüp başımıza koyalım. Açıkçası Fındık YOK elinde tutan kazanır kısa zamanda yani yıl başında 150 TL’yi geçer.

Denizlerde av yasağı bugün itibariyle kalktı. Av sezonunun sektörün tüm çalışan ve emek harcayanlar açısından bol, bereketli ve hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bulancak İlçe Jandarma Komutanımız Binbaşı ERSİN ERKUT, terfi alarak Yarbay oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının daim olmasını dilerim.

Giresunspor, bu hafta deplasmanda lider Eyüpspor ile mücadele edecek. Yeşil- beyazlı ekibimiz ligin ilk haftasında 1 galibiyet aldı. Evimizde oynadığımız 2 maçta da puan alamadık. İnşallah bu hafta İstanbul deplasmanında puan veya puanlarla dönebiliriz.
Genç bir takımımız var. Takımımız maç oynadıkça tecrübe kazanacaktır ve ilerleyen haftalarda daha iyi olacağız.

SAYGILARIMLA
Hepinize SAĞLIKLI okumalar dilerim
SAVAŞ’ımın yokluğunun 4524’üncü Günü

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL