eğitim Genel Güncel

‘Kemençemin Üstüne’ İsimli Kültür Yayını Arşivlerde Yerini Aldı

Görele Belediyesi kültür yayınlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Görele Belediyesinin katkılarıyla basımı tamamlanarak yayına sunulan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kültür yayını okuyucularıyla buluştu.

‘Kemençemin Üstüne’ İsimli Kültür Yayını Arşivlerde Yerini Aldı

Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay tarafından kaleme alınan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitabın içeriğinde kemençe, türkü ve horanla alakalı kapsamlı bilgiler göze çarpıyor.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, yeni kültür yayını olan ‘Kemençemin Üstüne’ isimli kitabın yazarı Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ile bir araya gelerek, kitap ile alakalı bilgi alışverişinde bulundu.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, önemli bir kültür yayınının daha arşivlerde yerini aldığını belirterek, kitap yazarı Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay’a teşekkür etti.

Görele Belediyesinin 16. Kültür yayınının arşivlerde yerini aldığını ifade eden Erener, şunları kaydetti:

“Kemençede, Horanda Görele ele alındı. Kemençe, Horan ezgilerinin Görele merkez olmak üzere Görele’den batıya, doğuya, güneye gidişi ‘müzikte etkileşim’ yoluyla kanıtlandı. Kemençe, türkü ve horan yazılarıyla derlenmiş bir kültür yayınımız daha arşivlerde yerini aldı. Bu kitabımızla birlikte belediyemizin katkılarıyla çıkarılan 16. Kitabımız oldu. Kültür yayınlarımızı desteklemeye, katkı sağlamaya devam ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”

Araştırmacı- Yazar, Emekli Öğretmen Hayrettin Günay ise, Belediye Başkanı Tolga Erener’e katkılarından dolayı teşekkür ederek, imzalı kitabından hediye etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL