Güncel

Karadeniz’de 5 İlde EYT’li Vatandaşlar SGK Önünde Yoğunluk Oluşturdu

Giresun, Trabzon, Ordu, Bayburt ve Artvin’de, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yapılan açıklama sonrası vatandaşlar, borçlanma ve prim gün sayısı hesaplaması için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il müdürlüklerine gelmeye başladı.

Karadeniz’de 5 İlde EYT’li Vatandaşlar SGK Önünde Yoğunluk Oluşturdu

Giresun’da SGK İl Müdürlüğüne başvuruda bulunan Sebahattin Kandemir, 62 yaş yerine düzenlemeyle 48 yaşında emekli olabileceğini söyledi.

Esnaf olduğunu belirten Kandemir, “Nasip olursa 50 yaş dolmadan askerlik ödemelerimizi yapıp borçlarımızı ödeyip emekli olacağız. Güzel oldu, esnaflığa tabii ki devam edeceğiz, en azından yüksek prim ödemelerimiz olmayacak, bize güzel bir katkı olacak.” dedi.

Hüseyin Yılmaz ise memnuniyetini dile getirerek, “Vatana, millete hayırlı olsun, gerçekten güzel bir şey.” ifadesini kullandı.

Ahmet Öztürk de geçmiş prim borçlarını ödeyip emekli olmaya hak kazanacağını kaydederek, “4-5 kişilik bir aile için emekli maaşı bir şey ifade etmez, yine çalışmaya devam edeceğiz. Bir yandan tabii ki bir desteği olacak emekli maaşının.” diye konuştu.

-AA-

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL