Spor

Karaahmet:“Bugün Giresunspor, Giresun’un En Büyük Başarı Hikayesi”

Giresunspor Başkanı Hakan  Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde gerçekleşen basın toplantısında gazetecilerin ve toplantıya katılan taraftarların sorularını yanıtladı.

Karaahmet:“Bugün Giresunspor, Giresun’un En Büyük Başarı Hikayesi”

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, “Görevde olduğumuz süreç boyunca hep şeffaf olduk, kulübün hesabının herkese açık olduğunu belirttik. Bugün Giresunspor, Giresun’un en büyük başarı hikâyelerinden biridir.” dedi.

“Giresunspor’a destek vermek Giresun’u sevmek demektir” diyen Başkan Karaahmet, “Bize bir gün Giresunspor’u Süper Lig’de izlet diyenlere ikinci kez Giresunspor’u Süper Lig’de izlettireceğiz. Çok şükür Süper Lig’deyiz. Seneye de buradayız. Seneye de gelecek Fenerbahçe, Galatasaray. Seneye çok daha iyisini yapacağız. Biz bir şeyleri birlikte başardık, birlikte yaptık. Bencillik hiç yapmadım. Ortak noktamız Giresunspor. Biz düşmeyeceğiz dedik. Kendimize güvenelim. Birlikte olalım dedik. Yapabilirizi geldiğim ilk toplantıda söyledim. Biz büyükşehir değiliz ama kalabalık bir şehiriz. 2,5 – 3 Milyonu bulan bir topluluğuz. Giresunspor’un karşılaştığı takımlara bakın. Giresunspor’un yaptıklarını anlatınca her şey ortaya çıkıyor. Artık ben de anlatmıyorum. Giresun’un başarı hikâyesini Türkiye anlatıyor.” ifadelerini kullandı.

“Bugün Giresunspor, Giresun’un En Büyük Başarı Hikayesi”

“Türkiye’nin takdir ettiği en sempatik takımlardan biri haline gelmiş ve futbolla ilgilenmeyen kişileri bile mutlu eden bir Giresunspor var ortada. Ama Giresun’da bazıları mutlu değil, bunun nedenini anlayamıyoruz. Ne istiyorsunuz, bunun altında başka neler aranabilir ki? Mutluluğumuzu yaşayalım. Bu kulübün ihtiyacı ve eksikleri bitmeyecek. Birçok eksiğe rağmen sorunları çözmeye çalışıyoruz. Sadece mutlu olalım, mutluluğu yaşayalım. İstanbul’da bunu yaşayalım, Giresun’da bunu yaşayalım” dedi.

“Kimse Giresunspor’a Destek Vermek Zorunda Değil. ANCAK Giresunspor’a

 Destek Vermek Giresun’u Sevmek Demektir”

“Ligde kaldık, maçlar kazandık. İnşallah borçları da azaltarak gidiyoruz. En az bütçeyle takım kuruyoruz. Ne yapalım başka. En az destek alan takım burası. Kimse Giresunspor’a destek vermek zorunda değil. Ancak Giresunspor’a destek vermek Giresun’u sevmek demektir. En büyük reklam aracıdır. Giresunspor’u sevmek Giresun’u sevmektir, destek verenlere teşekkür ediyoruz. Kim destek oluyorsa teşekkür ediyoruz. Vermiyorsa bir şey yapacak halimiz yok. Beşiktaş maçında 22 bin seyirci vardı. Bu kadar insanı nasıl bir araya toplamak kolay bir şey değil. Hangi kuruluş ya da siyasi bunu yapabilir. Bu kadar seyirciyi ancak Giresunspor gibi büyük bir değer bir araya getirebilir.” dedi.

“Giresunspor’dan Başka Bir Başarı Hikayesi Beklenemez”

“Başkanı yönetimi sevmezsin ama Giresun’da Giresunspor’a laf söyleyemezsin. Görüyorsunuz, Trabzonspor’a laf söyleyemiyorlar. Giresun’da herkes Giresunspor’da dakika dakika her şeyi takip ediyor. Bana bazen ulusal basındaki arkadaşlar diyor ki kötü bir şey olsa da yazsam diye uğraşıyorlar diyor. Ya Giresunspor’u sevmiyorlar ya da başka bir şey. Giresunspor’dan başka bir başarı hikayesi beklenemez. Bizim rakip takımlarımızın desteklerine bakın, bütçelerine bakın. Rizespor’un borcuna bakın. İzmir takımları ne kadar büyük. Malatya büyükşehir takımı. O masada Giresunspor ayakta kaldı.” ifadelerini kullandı.

“Kim Yaptırıyorsa Tesise Onun İsmini Verelim”

Tesis sorununu her gördüğünüze sormanızı istiyorum. Tesis projemizin çizimlerini de kendi kaynaklarımızla yaptık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne verdik. Onlar da bakanlığı verdiler. Diğer illerde ya belediye yapmış ya bakanlık yapmış. Yeni tesis olursa, mevcut tesisi altyapıya vereceğiz. Ben de söylüyorum, kim yaptırıyorsa ismini verelim tesise. Hocamız da tesis istiyor. Bu tesis Giresunspor’a kalacak. Bu stadı nasıl Giresunspor şenlendiriyorsa, tesisi de şenlendirecektir. Olmadı, Cumhurbaşkanımızı gördüğümüzde ben bizzat kendim ileteceğim.” dedi.

“Çok Para Harcamayacağız”

“Hakan hocaya gelecek sene kalacak mısın dedim. Sen kalacaksan kalırım dedi. Elinde bir liste var elbette. Hakan hoca muhteşem bir hoca, otoriteleri altüst eden birisi. Giresunspor 10 puan alır düşen diyenler vardı. En kısıtlı imkanlar vardı. Çok para harcamayacağız. Biz de fazla para harcama olmayacak. 160 Milyon olan borç 35-40 Milyon TL aşağı indi. Bir kısmı da kurumlara olan borçlar. Her şeye rağmen, destek falan da olsa daha fazla şey yapabilseydik.”

“Giresunspor’da Kimsenin Parası Kalmaz, Kalmayacak”

“Ben bu kulübün 5-6 sene önceki futbolcuların parasını ödüyorum. Ben bu çocukların da parasını ödeyeceğim. Bir başkan gelmiş, 6 sene önceki futbolcuların paralarını ödüyor, mevcut futbolcularınkini mi ödemeyeceğiz? Giresunspor’da kimsenin parası kalmadı, kalmaz da.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL