Güncel

KADIN GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun’da 6-10 Aralık tarihleri arasında “Kadın Girişimciliğinde ve Kooperatifçiliğinde Yol Haritaları” başlığıyla düzenlenen eğitimin sertifika törenine katıldı.

KADIN GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKA VERİLDİ

Eğitim programı, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Proje ve Eğitim Koordinatörü/Eğitim Uzmanı Cüneyt Örkmez tarafından tasarlandı.

Konrad Adenauer Stiftung Vakfı  ile Ortakbahçe Kadın Kooperatifi işbirliği ile 6-10 Aralık 2021 tarihleri arasında Giresun La Quinta by Wyndham Hotel’de gerçekleştirilen “Kadın Girişimciliğinde ve Kooperatifçiliğinde Yol Haritaları” konulu eğitim TOSYÖV Proje ve Eğitim Koordinatörü/Eğitim Uzmanı Cüneyt Örkmez tarafından bizzat verildi.

Eğitime, Giresun’da faaliyet gösteren 9 kadın kooperatifi başkan ve kurucu üyeleri ile yine Giresun’da faaliyet gösteren kadın girişimciler katıldı.

Düzenlenen eğitim sonrası katılımcılara “Katılım Sertifikası” Giresun La Quinta by Wyndham Hotel’de Vali Enver Ünlü’nün de katılımıyla dağıtıldı.

Eğitimle; Giresun’da girişimcilik ya da kooperatif girişimciliği yolu ile kadınların yerel ekonomik faaliyetlere katılımını sağlamak, ticarileşebilir ürün ve hizmetler için bir arada ve iş birliğinde yenilikçi yaratıcı düşüncelerini harekete geçirmek, kendilerine sağlanacak destekler ve devlet yardımları konusunda bilgilendirmek, rekabet gücü̈ yüksek sürdürülebilir ve inovatif yerel işletmeler, kooperatifler kurmalarına yardımcı olmak, başarı kriterlerini özümsemelerini sağlamak, bölgenin coğrafi, kültürel ve doğal zenginliklerinin kadın emeği ile ekonomik ve ticari olarak değerlendirilmesini, yeni iş alanları yaratılmasına katkı sağlamak kurulmuş̧ ve kooperatifler için ise başarılı sürdürülebilir iş modelleri geliştirmek, kadınların sosyal ve ekonomik girişimlerde daha aktif katılımını sağlamak amaçlanıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL