Ekonomi Genel Güncel Siyaset

iYi Partili Yüksel: “Bakan Nebati Gerçeklerden Uzak Yaşıyor!”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “1261 TL’ye ev var” söylemleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

iYi Partili Yüksel: “Bakan Nebati Gerçeklerden Uzak Yaşıyor!”

Yüksel, Nebati’nin halkın gerçeklerinden uzak yaşadığına vurgu yaparak açıklamaları ciddiyetsiz bulduklarını söyledi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “Bakan Nebati’nin ciddiyetsiz tavrı çok rahatsız edici. Halkın derdini anlatıyoruz. Hayır ucuza ev var diyor. Nasıl var? Biz neden göremiyoruz? Bu nasıl bir tavırdır. Siz nerede yaşıyorsunuz? Belli ki kendinize bir dünya kurmuşsunuz. Ama hayat sizin yaşadığınız gibi toz pembe değil. Halkın gerçeklerinden uzak yaşayanlara göre ülkede her şey yolunda, enflasyon yok, dolar artmıyor. Ama bunu yaşayan halkımız, her geçen gün fakirleşiyor” dedi.
Geçtiğimiz hafta başı yurdun aşçısı tarafından satırla kesilen üniversite öğrencisini hatırlatan Yüksel; “Ucuza ev, yurt bulamayıp bunu canıyla ödeyen öğrencilerimiz var. 18 yaşında ki genç Sami’yi unutmadık. Onun gibi binlerce öğrenci var ev, yurt bulamayan. Milletin aklıyla alay edercesine diyorlar ki 1.200 küsur liraya ev var. Varsa söyleyin öğrencilerimiz kiralasın” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL