Bulancak eğitim

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut , Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Semineri Açılışına Katıldı

Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, Milli Eğitim Bakanlığı’nca Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan “Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP ) Semineri açılışına katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut , Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Semineri Açılışına Katıldı

Konu ile ilgili Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;
“Bakanlığımızca Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan “Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP )” uygulamaya konulmuş,
Bakanlığımızca toplamda 120 saatlik 4 modül halinde hazırlanan programın 1. Modülü olarak ilimizde, 18-22 Nisan 2022 tarihleri arasında, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda mahalli hizmetiçi semineri düzenleniyor.” ifadelerine yer verildi.
18 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayan seminerin açılışı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel BULUT ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail SARIGÜL, Mithat YARAMIŞ ve Muhammet TANRIVERDİ ile ilçemiz okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) seminerinde, ilçe eğitim görevlisi Hakan DEMİR tarafından katılımcılara, eğitim yöneticilerinin mesleki sorumlulukları ve eğitim yönetiminde stratejik konular başlıklarında eğitim öğretim konusunda birçok bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel BULUT seminerde, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada; Eğitim öğretim hizmetlerinde kalite ve başarıyı etkileyen iki temel faktöre vurgu yaparak bunların okul müdürü ve öğretmen olduğunu ifade etti. Diğer bir faktörün ise öğrenci olduğunu belirtti.
“Okul kültürünün ve ikliminin şekillenmesinde okul müdürünün yönetim anlayışı ve kişiliği oldukça etkilidir. Bu yönüyle okul müdürünün; okulun çalışma iklimini, niteliğini en yüksek seviyeye çıkarırken, tüm personellerin ekip ruhu ile dayanışma içerisinde çalışmalarına imkân sağlaması, verilen hizmetin kalitesini daha da yükseğe çıkaracaktır.
Bugünden başlayarak beş gün boyunca verilecek bilgi ve paylaşımlarla okullarımızda, kalıcı ve sağlıklı bir okul kültürünün oluşturulması, okullar ve öğrenciler arası farklılıkların en aza indirilerek daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim ortamının oluşturulması için okul müdürlerimizin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda, eğitim görevlileri ve katılımcıların kıymetli katkı ve paylaşımlarıyla güzel sonuçlar çıkacağına inanıyor, kolaylıklar ve iyi çalışmalar diliyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL