Güncel Yerel

“İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyoruz”

Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiği geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları da koruma hedefini sürdüren Giresun Belediyesi çalışmalarını sürdürüyor.

“İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyoruz”

Bu kapsamda; belediye tarafından şehrimizin çeşitli noktalarına yerleştirilen, giysi, tekstil ve ayakkabı kumbaralarına bırakılan giysiler ve ayakkabılar ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

2022 yılının ilk üç ayında 13.290 kg. ihtiyaç fazlası kıyafetler belediye ekipleri tarafından kumbaralardan alınarak belediyeye ait sosyal markete götürülüyor. Kıyafetler burada başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara veriliyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Atık giysi kutusunda atılan kıyafetler Giresun Belediyesi personeli gözetiminde ayrıştırılıp, kullanılabilir nitelikte olanlar; temizleme-ütüleme işleminden sonra sosyal markette ihtiyaç sahibi vatandaşları bekliyor.

Giysi atık kumbaraları şehrimizin erişimi kolay noktalarına konuldu. Bu uygulamamız vatandaşlar tarafından da takdir ediliyor.  Hem doğayı koruyan hem de dayanışmayı büyüten bu kumbaralara ilginin önümüzdeki günlerde daha da artacağından eminim. Bu kumbaralara giysi, tekstil ve ayakkabı konabiliyor ve bu eşyaların mutlaka kullanılabilir durumda olması gerekmiyor. İkinci el kıyafet, tekstil ve ayakkabı gibi eşyaların geri kazanımı için kumbaralardan toplanan kıyafetlerin, kullanılabilir olanları ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL