Yerel

İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Ulaştırıldı     

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Giresun’da gerçekleştirilen organizasyon kapsamında kesilen kurbanlıkların etleri, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.  

İhtiyaç Sahiplerine Kurban Eti Ulaştırıldı     

Giresun İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi iş birliğinde yürütülen “2023 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu” kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ulaştırıldı. Hayırseverler tarafından vekalet yoluyla bağışlanan kurban hisseleri İslami usullere göre kesilerek din görevlileri, TDV gönüllüleri, TDV Kadın Kolları ve İl Göç Koordinatörlüğü temsilcileri tarafından önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. İl Müftü Yardımcısı Özlem Gülbe, Giresun halkına Türkiye Diyanet Vakfı’nın vekaletle kurban kesim organizasyonuna verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

“Aziz milletimizin iyilik eli gönülleri birleştiriyor”      

Kurban ibadetinin sayısız hikmet ve güzelliği barındırdığını ifade eden Gülbe, “Hayırsever Giresunlu kardeşlerimizin emanetleriyle mahzun ve mağdur gönüllere sevinç yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban ibadeti, Yüce Allah’a olan teslimiyetimizi ve bağlılığımızı simgeler. Bu ibadet sadece Allah’a yaklaşma gayretiyle sınırlı kalmaz, aynı zamanda toplum içindeki dayanışma ve yardımlaşma duygularını da güçlendirir. Kurbanın kesimi ve paylaşımı sürecinde bir araya gelen insanlar, kardeşlik bağlarını pekiştirir, birbirlerine destek olmanın önemini hatırlar. Bu kapsamda yeryüzünde iyiliğin egemen olması için birlikte yürüdüğümüz hayırseverlerimize, tüm görevli ve gönüllülerimize şükranlarımı sunarım.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL