eğitim Genel Güncel Sağlık Yaşam

“İhtiyaç Sahibi Ailelerimize Çocukları İçin Bu Ay 173 Milyon TL SED Ödemesi Yapacağız”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul masrafları ve diğer gereksinimlerini karşılamaları için aralık ayında toplam 173 milyon TL lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapılacağını bildirdi.

“İhtiyaç Sahibi Ailelerimize Çocukları İçin Bu Ay 173 Milyon TL SED  Ödemesi  Yapacağız”

Bakan Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik birçok sosyal hizmet modeli bulunduğu belirtti.
Bakan Yanık, şunları kaydetti:“SED hizmetimiz ile aile bütünlüğünün korunmasını amaçlıyoruz. Ekonomik nedenlerle çocuklarımızın ailelerinden koparak, farklı ortamlarda büyümeleri yerine kendi ailelerinin yanında, tüm ihtiyaçları karşılanarak sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlanmalarına önem veriyoruz. SED hizmeti alan ailelerimiz çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Böylece hem aile birlikteliği sağlıyoruz hem de çocuklarımıza fırsat eşitliği için imkan oluşturuyoruz. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetimizle bu ay ihtiyaç sahibi ailelerimizin hesaplarına çocukları için toplam 173 milyon TL yatıracağız”
SED hizmetinden halen 139 bin çocuğun yararlandığını aktaran Bakan Yanık, 2021 yılında toplam 1 Milyar 960 Milyon TL SED ödemesi yapıldığını bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL