Güncel

“Hepimiz Engelli Adayı Olduğumuzu Düşünerek Yaşamalıyız”

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“Hepimiz Engelli Adayı Olduğumuzu Düşünerek Yaşamalıyız”

Başkan Emür mesajında; “Her yıl Ocak Ayı’nın ikinci haftası ( 7-14 Ocak ) Beyaz Baston – Görme Engelliler Haftası olarak anılmaktadır. Bizler gerek bireysel gerekse kurumsal olarak sadece bu hafta değil, her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya özen göstermeliyiz.

Tüm vatandaşlarımız gibi görme engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Hepimiz engelli adayı olduğumuzu düşünerek yaşamalı ve engelli vatandaşlarımızın sorunlarını benimsemeliyiz. Bizim her vatandaşımız eşittir. Keşap Belediyesi olarak tüm vatandaşlarımızın eşit şartlarda yaşayabileceği ortamları sağlamanın çalışmalarını hayata geçirmek için çaba sarf ediyoruz. Belediye olarak her zaman bu bilinçle hareket ediyor, engelli vatandaşlarımızın her türlü faaliyetini desteklemeye çalışıyoruz. Beyaz baston, görme engelliler için hem bağımsızlık aracı, hem de istenmesi halinde engelleri aşmanın ne kadar kolay olduğunu göstermeyi amaçlayan bir semboldür.

Bu nedenle hayata tutunma konusunda sabrın en güzel örneğini gösteren kardeşlerimize  yardımcı olmak, sorunlarına çözüm üretmek, yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmaları hayata geçirmek, toplumla kaynaşmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Bu önemli gün ve haftada tüm görme engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu engelsiz bir gelecek diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL