eğitim Güncel

GRÜ Yeşilay Topluluğundan “5. Geleneksel Bisiklet Turu”

Giresun Üniversitesi Yeşilay Topluluğu tarafından 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale gelen bisiklet turunun 5.’si,bugün geniş katılımla gerçekleştirildi.

GRÜ Yeşilay Topluluğundan “5. Geleneksel Bisiklet Turu”

Yüzü aşkın bisikletlinin katıldığı etkinlik öncesinde konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, geleneksel hale gelen bisiklet turunun, bağımlılıklarla mücadeleye dikkat çekerek önemli bir amaca hizmet ettiğini, aynı etkinliğin daha geniş bir katılımla yaylalarda da gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Yeşilay Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Recep Yağcı, programın düzenlenmesi için verdikleri destekten ötürü GRÜ yönetimine teşekkür ederken, Yeşilay Topluluğu olarak başta çocuklar ve gençler olmak üzere, bağımlılığa karşı herkeste bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can’ın start düdüğü ile yüzü aşkın bisikletçi pedal çevirdi. Üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari personeli ile profesyonel bisikletçilerin yer aldığı etkinlik, Atatürk Meydanı’nda son buldu.

Yeşilay Topluluğu fahri başkanı ve aynı zamanda GRÜ TÖMER akademisyenlerinden İlyas Akgedik ve diğer topluluk öğrencilerinin baştan sonra hazır bulunduğu “GRÜ 5. Geleneksel Bisiklet Turu”, Giresun Yeşilay Derneği Başkanı Yusuf Enes Çolaker ve Öğr. Gör. Recep Yağcı’nın konuşmaları ile sona erdi.

“Öğrencilerimizde ve halkımızda bağımlılığa karşı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediğimiz bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” diyen Yağcı, 1920 yılında kurulan Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Yeşilay’ın kuruluş haftası olan “Yeşilay Haftası”nda, bağımlılıklar konusunda kamuoyunun dikkatini çekecek etkinlikler yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Yeşilay’ın bir iyilik hareketi olduğunu belirten Recep Yağcı sözlerini şu şekilde sürdürdü: “5 yıldan beri Giresun Üniversitesi çatısı altında bu bisiklet turunu düzenliyoruz. Umarım katılım sağlayan herkes için keyifli ve güzel bir etkinlik olmuştur. Bu etkinlikle, toplumumuzun en önemli sorunlarından biri olan bağımlılığa dikkat çekmeye çalıştık. Yeşilay’ın, insanları bağımlılıklardan kurtarmayı amaçlayan önemli bir misyonu var. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yollarından biri de sportif faaliyetlerdir.

Çünkü, biliyoruz ki kendini kontrol edemeyen bağımlı gençler; ailesini, arkadaşlarını, ülkesini, dinini kontrol edemez. Bağımlılığa dur demek için, sesimizi herkese duyurmak için düzenlediğimiz bu etkinliğe katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL