Güncel

GRÜ-TTO’nun Destek Sağladığı Projeye TÜBİTAK Desteği

Giresun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin teknik destek sağladığı, Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Elif Öztürk’ün Proje Yürütücüsü olarak yer aldığı, Üniversite Öğrencilerine Yönelik Farklı Boyutlarıyla İklim Değişikliği Eğitimi başlıklı proje TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazanmıştır.

GRÜ-TTO’nun Destek Sağladığı Projeye TÜBİTAK Desteği

Proje kapsamında; toplumda iklim değişikliği konusunda bilinç oluşturarak küresel mücadeleye katkı sağlanacaktır. Bu katkı sonucunda Dünya’nın canlılar için yaşanabilir bir yer olmasına yönelik mücadele eden insanlar toplumda var olması ve küresel mücadelede topyekûn faaliyetlerin ortaya koyulabilmesinin temelleri oluşturulması hedeflenmiştir. Proje süresince iklim değişikliğini farklı boyutlarıyla temel düzeyde ele alan genel tanıtım, çevrenin öğeleri, yeşil enerji, ormanlar, eğitim, hukuk, tarım, sürdürülebilirlik temalarında dersler oluşturulmuştur. Belirlenen gün ve zamanlarda teorik ve uygulamalı faaliyetler planlanmıştır.

Projede; Prof. Dr. Sinan Erten, Prof. Dr. Nuray Ekşi, Doç. Dr. Elif Öztürk, Doç. Dr. Şükran Uçuş Güldalı, Doç. Dr. Funda Hasançebi, Öğr. Gör. Dr. Esin Hazneci, Öğr. Gör. Şafak Esra Aslan, Öğr. Gör. Dr. Özge Aslan ve Yüksek Orman Müh. Sema Erkin Çakmak eğitmen olarak yer almaktadır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL