Siyaset

“Giresun’u Hak Ettiği Yere Taşıyacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Milletvekili Aday Adayı Ertuğrul Gazi Konal, iftar sofrasında basın mensupları ile bir araya geldi.

“Giresun’u Hak Ettiği Yere Taşıyacağız”

Konal, iftar sonrası yapmış olduğu açıklamada; “Öncelikle içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayınızı kutluyor, Bu mübarek ayın Şehrimize, ülkemize, Türk İslam alemine ve tüm Dünya İnsanlığına huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini Yüce Allahtan niyaz ediyorum. Hepimizin bildiği gibi, yakın tarihte eşi emsali Dünya Üzerinde görülmemiş, Asrın felaketi olarak adlandırılan büyük bir deprem afetinin içerisinde ülkemiz. Asrın felaketini yaşarken ülkemiz, aynı şeklide başta Giresunlu hemşerilerimiz olmak üzere asrın fedakarlığını ve yardımseverliğini göstermiştir yine yüce Türk Milleti. Bu vesile ile Türk olmaktan ve Giresunlu doğmaktan duyduğum gurur ve mutluluğu bir kez daha huzurlarınızda tekrar ederek sözlerime devam etmek istiyorum. İyi ki bu memleketin çocuğuyum, iyi ki böyle kadirşinas bir milletin mensubuyum. Hiç bir şey elbette eskisi gibi olamaz, ama inşallah Devletiyle, Milleti ile el ele bölgemizin yaralarının yakın zamanda sarılacağının inancına tüm kalbimle inanmaktayım. Tekrardan o acı günde vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum.

Ülkemiz, Böyle bir ortamda ve uğraşta iken, bir taraftan da 100 yılın seçimi olarak adlandırdığımız, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimin sürecine gitmektedir. Daha önce siz değerli basın mensuplarının aracılığı ile kamuoyuna 4 yıl görev yaptığım il başkanlığından, milletvekili aday adaylığım için istifa ettiğimi duyurmuştum. Seçimleri YSK’nın devralması ile birlikte, 17 Mart günü Resmi olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimize Milletvekili aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Partimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun inşallah.

İki aydan az kalan bu seçim sürecinin büyük bölümü Ramazan ayına denk gelmektedir. Vatandaşlarımızla, esnaf gezilerimiz, iftar programları, teravih ve kahve toplantıları ile anlatacağımız sürecimiz haliyle kısıtlıdır. Bu süreçte bizi vatandaşımıza aktaracak en büyük araç elbette siz değerli  basın mensuplarımız olacaktır. İşte bu yüzden bende ilk iftar programımı sizlerle yapmak istedim. Davetimi kırmayıp soframıza misafir olduğunuz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Halkına hizmet etmek benim için onurdur diyen Konal; “Giresun’u kalbimde taşıyarak yıllardır bu güzel şehre hizmet etmek için çalışıyorum. Şimdi ise, Giresun halkının güveni ve desteğiyle, milletvekili aday adayı olarak karşınızdayım. Giresun, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ülkemizin en özel şehirlerinden biridir. Ancak, son yıllarda yaşanan ekonomik ve sosyal sorunlar nedeniyle Giresunlu vatandaşlarımız zor zamanlar geçirmektedir. İşsizlik, düşük gelir düzeyleri, göç gibi sorunlarla karşı karşıya olan Giresun halkına hizmet etmek benim için büyük bir onurdur.

Ben, Giresun halkının refahı için çalışmaktan mutluluk duyacağım. Eğitim, sağlık, tarım, turizm, sanayi ve daha pek çok alanda, Giresun’un kalkınması için çalışmalar yapmayı hedefliyorum. Ayrıca, doğal afetlerin önlenmesi ve afetlere karşı hazırlıklı olunması konusunda da önemli çalışmalar yapılması gerektiğine inananlardanım. Giresun halkının ihtiyaçlarına cevap verebilmek için, her zaman halkımızın yanında olacağım. Sizlerin de desteğiyle, Giresun’u hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız inşallah.

İnandıktan sonra, çalıştıktan sonra,  başaracağıma, başaracağımıza, Giresun’u Hak ettiği değerde temsil edeceğimize ve ettireceğimize inanıyorum. Giresun’da doğup büyümek, burada yaşamak  bizim kaderimiz oldu. Şimdi de  Şehrime Türkiye Büyük Millet Meclisinde hizmet etmeye talibim. Bu bağlamda, Giresun’a Hizmet etmek noktasında bu süreçte hangi siyasi parti olursa olsun aday adayı olarak taşın altına elini koyan herkese başarılar diliyor, Şehrim adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL