Spor

Giresunspor’da Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Bitexen Giresunspor’da Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Giresunspor’da Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Kulüp tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Kulübümüzün bugün düzenlediği Olağanüstü Genel Kurulu’nda 26.04.2022 tarihinde yürürlüğe giren 7405 sayılı spor kulüpleri ve federasyonları yasasının ilgili maddeleri uyarınca yapılması zorunlu olan “spor kulübü” unvanını ve Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tescil ettirilmesi için Aksu Mahallesi Mehmet İzmen Caddesi No:152 Merkez/Giresun adresindeki kulüp tesislerimizde 380 delegenin 115’inin katıldığı olağanüstü genel kurul düzenlendi.

Genel kurulda açıklamalarda bulunan Başkanımız Hakan Karaahmet, şehrin en büyük marka değerinin Giresunspor olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti: “Bu şehirde Giresunspor’dan büyük ne var? Yüreği olan varsa gelsin aday olsun. Kapı arkasından konuşmakla olmuyor. Biz kulüp olarak saha içinden çok, saha dışı etkenlerle de mücadele ediyoruz.” dedi.

9 Milyon Euro Borçla Aldık

“Herkesin istediği gibi bir başkan oluşturulamaz. Bizim yaptıklarımıza bakın, yapmaya çalıştıklarımıza bakın. Giresun’un dedikodusu bitmiyor. Daha fazla devam ediyor. 9 Milyon Euro borçla aldık. Bugün kulübümüzün 185 Milyon borcu var. Süper Lig’de mücadele eden birçok takımın kadrosunda bulundurduğu 2 veya 3 oyuncunun toplam maliyeti kadar borcumuz bulunuyor. Ligin en az borcu olan kulübüyüz. Döviz bu kadar artmasa belki de yarısından az borcumuz vardı. Daha fazla borcu olan takımlar var. Giresunspor Yönetim Kurulu elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bugün karşılaştığımız bu tabloya karşılık gördüğümüz muamele yanlıştır. Giresunspor’un bir çivisi yok. 44 yıldır… Ne acı değil mi? Vergi sigorta yapılandırması yapacağız. Teminat yok. Yok, Giresunspor bir şeyi yok. Giresun’un ekonomisi düşük.”

Ben Dahil Hiç Kimse Giresunspor’un Üzerinde Değildir

“Giresunspor, 44 yıl aradan sonra herkesin hayalini kurduğu başarıyı elde etmiştir. Bugün Giresunspor için yapılması gereken her ne varsa ben ve yönetim kurulum gereken her şeyi yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Maalesef ki Giresunspor’un kendisine ait tek bir çivisi dahi olmaması üzülerek ifade ettiğim durumdur. Tüm bunlara rağmen sanki bütün kulüplerde her şey düzgünmüş gibi Giresunspor sorgulanıyor. Bizden önce hiçbir şeyi olmayan bir kulüp düşünün ama sayemizde artık küçükte olsa kulübümüzün kendine ait bir malı var diyebiliyoruz. Bu kulübe artık zarar verme çabası içerisinde olanlar için herkesin dur demesi ve bu duruma müsaade edilmemesi gerekir. Maalesef biz Süper Lig’e çıktık ama orda bile mutlu olamadık. Giresunspor’u kim yönetiyorsa arkasında duralım. İki buçuk yılda başıma gelmeyen kalmadı. Ben Giresun’da yeni savaşmıyorum. Korkmuyorum. Ben düşersem her şey düşer. Biz Giresunspor için o kadar maddi ve manevi riskler aldık ki! Hangi yönetici Giresunspor’a bir kuruşunu verdi.”

Küçük Bir Şehiriz Ama Hikayemiz Büyük

“Küçük bir şehiriz ancak çok büyük bir hikayemiz var. Görüyoruz ki ulusal kanallarda pek çok büyük iş adamının reklamları yer alıyor ama maalesef bize gelince bu yok. Eğer bunun sebebi bana olan güvensizlikse o zaman buyurun alın ve siz yönetin! Unutmayın ki Giresunspor’a verdiğiniz hiçbir şey asla unutulmaz. Kendilerini sevseler Giresunspor’u da severler. Büyük iş adamlarının ulusal kanallarda reklamları var. Bize yok! Peki, bana güvenmiyorsunuz. O zaman alın siz yönetin. Giresunspor’a verdiğiniz hiçbir şey unutulmaz.”

Bu Takımı Artık Sevin

“Giresun şehri ekonomisi düşük bir şehir, Giresunspor ise ligin en düşük bütçeli takımı durumunda. Ligi dizayn etmek ve ayağımıza çelme takmak için plan yapanlar var. Artık destek bekliyorum demek istemiyorum, sadece şunu söylemeliyim ki bu takımı sevin! Giresunspor ile birlikte hepimizin bir zamanlar televizyondan izlediği oyuncuları şehrimizde görüyoruz. 10 kişiyle kendimizden büyük bir takıma karşı mücadele verdik. Bu ve buna benzer pek çok mücadeleyi yaşadık ve birlikte çok kez mutlu olduk. Giresunspor Kulübü, kesinlikle ego ve kapris yeri değildir! Giresunspor için ihtiyaç halinde gerekirse düşmanıma dahi giderim ama Giresunspor üzerinden hesaplaşma görülmesini asla doğru bulmuyorum. Üzülerek belirtiyorum ki bazı şeyler gittikten sonra daha iyi anlaşılacak.”

Tüm Taraftarlarımızı Galatasaray Maçına Davet Ediyorum

“Evimizde oynayacağımız zorlu bir Galatasaray karşılaşması var. Bu maçın bizim için özel bir yeri var Hakan hocamızla 100. maçımıza çıkacağız. Benden önce bir sezonda kaç hoca geldiğini hepiniz biliyorsunuz. Buradan iş adamlarına sesleniyorum; biz biletini alamayan taraftarlarımıza gereken tüm kolaylığı sağlayacağız, onlar da bilet alarak taraftarlarımıza versinler. Tüm Giresunluların bu zorlu mücadelede şehrinin takımını desteklemeye davet ediyorum. Giresunspor’u koruyun ve sahiplenin. Bu forma için ölümüne mücadele eden oyuncularımız var. Futbolcularımız eksiklerine rağmen yine her zaman olduğu gibi gereken mücadeleyi ortaya koyacaktır.”

Giresunspor’un Neden Bir Tesisi Yok

“Stadın oraya bir tesis istedik. Çok ayıp ettiler. Giresunspor’un neden bir tesisi yok. Ne istedik, çok şey mi istedik. Kendimiz için değil Giresun için istedik. İşyerlerimizi elimizden aldınız. Burası ego kapris yeri değil. Giresunspor için düşmanıma giderim ama Giresunspor üzerinden hesaplaşma görmeyin. Bizim kıymetimiz biz gittikten sonra anlaşılacak.” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL