Spor

Giresunspor, Passolig’de de Yükseliyor

Süper Lig’de aldığı başarılı sonuçlarla adından en çok bahsedilen takımlardan biri olan Yeşil-Beyazlı ekip, Passolig sıralamasında da üst sıralara tırmanışına devam ediyor.

Giresunspor, Passolig’de de Yükseliyor

44 yıl aranın ardından bu sezon Süper Lig’e yükselen ve sezon öncesi küme düşer yorumları yapılan Çotanaklar, beklen-tilerin üzerinde bir performans sergileyerek ligde orta sıralarda kendine yer buldu.

Passolig’de geçtiğimiz yıllarda Giresunspor armalı Passolig kartları 20 binli rakamlardayken, Yeşil-Beyazlı ekibimizin Süper Lig’e yükselmesinden sonra Giresunspor armalı Passolig satışlarında artış yaşandı. Passolig’in resmi internet sitesinde tutulan istatistiklere bakıldığında ‘Genel Sıralama’ ve ‘Liglere Göre Sıralama’ olarak 2 ayrı tablo mevcut.

Giresunspor Genel Sıralamada 22. Sırada

Giresunspor, genel sıralamada 45.526 Passolig kartı ile kendisini 22. sırada yer buldu. Bu sıralamada 1.204.182 Passolig kartı ile Galatasaray 1. sıraya yerleşirken, 2. sırada 1.115.948 Passolig kartı ile Fenerbahçe kendisine yer buldu. Beşiktaş’ın 895.215 Passolig kartı ile 3. olduğu tabloda, Süper Lig’de açık ara lider olan Trabzonspor 358.852 Passolig kartı ile 4. olabil-di. İlk 10’a giren diğer takımların sıralamaları ise şu şekilde:

5.Konyaspor – 6. Bursaspor – 7. Antalyaspor – 8. Adana Demirspor – 9. Göztepe – 10. Kayseri.

Giresunspor  Liglere Göre Sıralamada İse 16. Sırada

Liglere göre sıralamada Süper Lig ve TFF 1. Lig kategorileri var. Süper Lig’in 2021-2022 sezonunda mücadele eden 20 takımı arasında yapılan sıralamada Giresunspor 16. sırada yer alıyor ve Passolig kart satış bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmadan 22. sıradan. 16. sıraya yükseldiği görülüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL