Genel

Giresunlu Hekimler ve Sağlık Çalışanları Derneği (GİSAD) Kuruldu

Giresun Sağlık Platformu olarak sivil toplum hayatına başlayan oluşum geçtiğimiz günlerde yasal bir yapıya kavuşarak İstanbul Ataşehir’de Giresunlu Hekimler ve Sağlık Çalışanları Derneği adı altında faaliyetine başladı.

Giresunlu Hekimler ve Sağlık Çalışanları Derneği (GİSAD) Kuruldu

Memleket sevdası ile bir araya gelen “Giresun Sağlık Platformu” adı altında toplanan doktor, hemşire ve sağlık çalışanları Doç. Dr. Sabahattin Destek ve sağlık Danışmanı Ahmet Gedik öncülüğünde birçok bölge toplantıları yaparak dayanışma ve kaynaşma adına sosyal faaliyetlere imza attı. İstanbul’da değişik bölgelerinde yapılan kahvaltı etkinliklerinde yüzlerce hekim ve sağlık çalışanlarına ulaşıldı.
Başkan Sabahattin Destek ve sağlık danışmanı Ahmet Gedik ile sağlık ekibi İstanbul ve çevresindeki sağlık camiasına ulaşarak kaynaşmanın da mimarı oldular. Bu birlikteliği artırmak ve daha güçlü olmak adına STK halkası resmileştirilerek bir dernek kuruldu.
Derneğin kurucusu Doç. Dr. Sabahattin Destek sosyal Medyada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Giresunlu Hekimler ve Sağlık Çalışanları Derneğimiz (GİSAD) kuruldu. Birlikte yol aldığımız Giresunlu sağlık çalışanı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yakında genel kurul duyurusu yapacağız. E -devlet üzerinden Giresunlu hekim ve sağlık çalışanlarımız üyelik talebi yapabilirler. Giresun’umuz için, Türkiye’miz için hayırlı başarılı olsun, hayırlara vesile olsun. Allah utandırmasın, Mevla yardımcımız olsun.”

(HABER MERKEZİ)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL