Güncel Yerel

Giresun’da Yetimler Bayram Sevincini Erken Yaşadı  

Giresun İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Giresun Şubesi iş birliğinde yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlatıldı. 

Giresun’da Yetimler Bayram Sevincini Erken Yaşadı  

“Yetim de İster” sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet ve ayakkabı hediye edildi.

Kampanya kapsamında Dereli Kızıltaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile yüz yüze görüşülerek talepleri doğrultusunda hediyeler hazırlandı.

TDV gönüllüleri ve din görevlileri, Kızıltaş İlkokulu bahçesinde düzenlenen programda özenle hazırlanan paketleri çocuklara teslim ederek mutluluklarına ortak oldu.

Programda konuşan Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Sevgili Gençler! Şu an karşımda vilayetlerimizin idarecilerini görüyorum. Her biriniz ileride ülkemizin muhtelif bölgelerinde görev alacaksınız. Bunun için de çok çalışmalısınız. Sıradan değil aranan olabilmek için düzenli ve tertipli olmalısınız. Akşam yatarken sabahı planlamalısınız. Günü kurtarmak değil insanı kurtarmak için hayalleriniz olmalıdır. Başarı sevgi ile başlar. Sevmeden olmaz. Ana babalarınız başta olmak üzere öğretmenlerinizi, büyüklerinizi sevin ve sayın. Arkadaşlarınızla geçimli olun.” dedi.

Hediyeleri alan çocukların büyük mutluluk yaşadığını belirten İl Müftüsü Topcan, TDV gönüllülerine ve yardımsever vatandaşlara teşekkür ederek çocukların her yıl yaşadığı bayram sevincini canlı tutmak için gayret ettiklerini söyledi.

Programa Dereli İlçe Müftüsü Mahmut Mahmutoğlu, Dereli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ağabey Tanış, İl Müftülüğü Şube Müdürü İsmail Aydın, TDV Giresun Kadın Kolları Başkanı Nihal Kasap, din görevlileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL