Güncel Yerel

Giresun’da Pazar Caddesi’nin İlk Bölümü Asfaltlandı

Giresun Belediyesi tarafından başlatılan prestij cadde kapsamındaki Aksu Mahallesi Pazar Caddesi’nde son aşamaya gelindi.

Giresun’da Pazar Caddesi’nin İlk Bölümü Asfaltlandı

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla başlayan yenileme projesinde, caddenin ilk etabının asfaltlama çalışması tamamlandı. Yapılan içme suyu, yağmur suyu hattı, modern kaldırımlar, dekoratif aydınlatma direkleri ve orta refüj düzenlemesinin ardından ilk etabın asfalt çalışması tamamlanarak yol trafiğe açıldı. İkinci etapta ise detaylı çalışmalar devam ederken kısa zaman içerisinde bitirilerek Eğitim Araştırma Hastanesine kadar olan bölümünde tamamlanması hedefleniyor.

Eğitim Araştırma Hastanesi, Çotanak Spor Kompleksi, çok sayıda okul ile toplu konutların yer aldığı ve her gün binlerce kişinin kullandığı Pazar Caddesi prestij ve yoğunluk açısından büyük önem taşıyor.

Her fırsatta çalışmaları yerinde inceleyen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu: “Projemizde epeyce yol aldık ve caddemizin bir bölümünün asfalt çalışmasını tamamladık. Şehrimizde artık modern bir yaşamı paylaşmak istiyoruz ve bunun için şehrimize güzellik kazandıracak projelerimize devam ediyoruz.  Prestij cadde projelerimiz devam edecek. Önümüzdeki süreçte projelerimizi Fatih Caddesi ve Boztekke Caddesi ile sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL