eğitim Yerel

Giresun’da Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması İl Finali Yapıldı

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2021-2022 eğitim öğretim yılı yarışma takviminde yer alan Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının İl Finali yapıldı.

Giresun’da Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması İl Finali Yapıldı

İl genelinden ortaokulların katılımıyla Mart ayı içerisinde başlayan eleme turları ve yarı final sonrası yarışmanın İl Finali, 19 Nisan 2022 Salı günü Mustafa Kemal Ortaokulu çok amaçlı salonunda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ile okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Finalde, daha önce grup birincisi olarak finale kalan Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Çanakçı Ortaokulu, Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Merkez Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileri yarıştı.
Öğrencilerin istek ve arzusuyla oldukça heyecanlı geçen final yarışması sonucu Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu İl Birincisi oldu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yarışma ile ilgili değerlendirmesinde; Bu tür etkinliklerin öğrencilerin bilgilerini sınaması yanında, okulların ve öğrencilerin kaynaşmasına, yarışma kültürü ve takım ruhu ile hareket etme becerisini elde etmelerine imkân sağladığını belirtti. Bu vesileyle, Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasında Birinci olan Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu tebrik ederken, yarışmaya katılan tüm okulların yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL