eğitim Güncel Yerel

GİRESUN’DA OKUL ÖNCESİ VELİ EĞİTİMİ YAPILDI

Okul-aile işbirliğini güçlendirmek, eğitim öğretim faaliyetleri ve çocuklarının gelişim süreci konularında velilerimizi bilgilendirmek üzere Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde okullar tarafından veli eğitimleri düzenlendi.

GİRESUN’DA OKUL ÖNCESİ VELİ EĞİTİMİ YAPILDI

Bu kapsamda; Giresun 24 Kasım Anaokulu tarafından “Okul Öncesi Dönemde (3-5 yaş) Dil ve Konuşma Gelişimi” konulu aile eğitimi yapılmıştır.
24 Kasım Anaokulunda düzenlenen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar’ın da yer aldığı eğitim, okulun yönetici ve öğretmen ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Eğitimde, Giresun Eğitim Araştırma Hastanesi Dil ve Konuşma Terapisti Emine Bahar tarafından katılımcılara, 3-5 yaş grubu çocukların dil gelişim özellikleri, karşılaşılabilecek problemler, konuşma bozuklukları vb. konularda bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu konu le ilgili değerlendirmesinde; Çocuklukların dil ve konuşma becerilerinin gelişimi ile bu dönemde görülebilecek bozukluk ve problemler konusunda anne-babaları bilinçlendirmesi bakımından bu tür eğitimlerin önemine değindi. Velilerimizin okullarda yapılan etkinliklerde  yer almasının okul-aile işbirliğini daha da güçlendirildiğini dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL