Güncel

Giresun’da Okul Kütüphanelerindeki Kitap Sayısı 412.000’e Ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi ile ülke genelinde, kütüphanesi olmayan her kademedeki okullarda kütüphane kurulması hedeflenmiş, iki ay gibi kısa bir sürede, yürütülen çalışmalar neticesinde Giresun’daki tüm okullar kütüphanesine kavuştu.

Giresun’da Okul Kütüphanelerindeki Kitap Sayısı 412.000’e Ulaştı

Projenin devamında okul kütüphanelerindeki kitap sayısının artırılması için Bakanlık ve Valilik destekleriyle kütüphanelere yeni kitaplar temin edilmiştir. Ayıca okullar nezdinde kitap toplama kampanyaları düzenlenerek kütüphanelerin kitap sayısının artırılması sağlanmış, bugün itibariyle il genelinde okul kütüphanelerindeki kitap sayısı 412.000’e ulaşmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu çalışmalarla ilgili değerlendirmesinde, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi ile çocuklarımızın okuma, öğrenme ve kütüphane kullanma alışkanlığını kazanarak bu alışkanlığı yaşamları boyunca geliştirmeleri ve sürdürmelerinin hedeflendiğini, bu doğrultuda yürütülen çalışmalar ile projenin ilimizdeki ayağının başarı ile tamamlandığını ve ilimizde kütüphanesiz okul kalmadığını bir kez daha vurguladı. Bu kütüphanelerle özellikle köy okullarındaki çocuklarımızın nezih çalışma ortamlarına kavuştuklarını, buralarda hoşça vakit geçirerek kitap okuma alışkanlığı kazanacaklarını dile getirdi.

Müdür Tosunoğlu, proje çalışmalarının bununla da kalmadığını, tüm okul kütüphanelerimizin kitap sayısı ve çeşitliliği olarak zenginleşmesi için çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini dile getirdi.

Bu amaçla Bakanlığımızın gönderdiği ödenekler ve Valiliğin destekleriyle kitap alımları yapılarak kütüphanelere kazandırılmıştır. Bu sayede an itibariyle ilimiz okul kütüphanelerindeki kitap sayımız 412.000’e ulaşmış olup, sayının daha da art çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca, okul kütüphanelerinin zengin içeriklerinden öğrencilerimizin azami faydalanması için kütüphanelerde okuma etkinlikleri ve ders uygulamaları düzenlenerek, okul kütüphaneleri etkin ve verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

Haber Merkezi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL