eğitim Yerel

Giresun’da “En Değerli Hazinem Ailem Projesi” İle Çölyaklı Çocukların Doğum Gününü Kutlandı

Giresun Çıtlakkale Anaokulu öğrencileri ve aileleri ile çölyak hastalığı olan çocuklarla bir araya gelerek doğum günü kutlaması yaptılar.

Giresun’da “En Değerli Hazinem Ailem Projesi” İle Çölyaklı Çocukların Doğum Gününü Kutlandı

Giresun Fen Lisesi öğrencileri Didem AYDIN, Azra GÜNER ve İpek Şule YILDIRIM danışman öğretmenleri Çiğdem AYDIN koordinatörlüğünde TÜBİTAK için hazırladıkları En Değerli Hazinem Ailem projesi kapsamında Giresun Çölyaklılar derneği ile iletişime geçerek ildeki çölyak hastası çocuklara ulaştılar. Projede Giresun Çölyaklılar Derneği ve sponsorlarında desteği ile glutensiz yaş pasta ve kurabiyeler hazırlandı. Hazırlanan yaş pasta ve kurabiyeler ile çölyaklı çocuklara temsili doğum günü kutlaması yapıldı. Ardından glutensiz undan oyun hamuru hazırlandı.
Çölyak hassasiyeti olan çocuklar ve ailleleri programdan duydukları mutluluğu ifade ettiler. Kaliteli ve eğlenceli vakit geçiren çocuklar glutensiz undan yapılan oyun hamurları ile oyunlar oynadılar.
Programa katılan Giresun İl Sağlık Müdürü ve Çıtlakkale anaokulu müdürü çocuklarla tek tek sohbet edip, onlarla yakından ilgilendi. Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet BULUT yaptığı açıklamada; “Öğrencilerimizin En Değerli Hazinem Ailem projesi kapsamında farkındalık oluşturmak için böyle güzel bir etkinliğe imza atmış olması son derece önemli ve anlamlıdır. Özellikle farklı hassasiyeti olan insanların toplum tarafından bilinmesi noktasında bu etkinlikler daha da önemli diye düşünüyorum” ifadelerini kullanarak bu çocuklarımızın yaşam kalitesini artırmak için çalışmaların devam ettiğini belirterek programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Çıtlakkale Anakokulu Müdürü Fatih YETER ise; “Toplumsal ve insani değerler insan yaşamının en önemli yanını oluşturur. Toplumun bir parçası olarak bireylerin; içinde yaşadıkları toplumun insani değerlerini bilmeleri ve bir davranış biçimi olarak özümsemeleri gerekir. İnsanların yaşamlarını etkileyen ve şekillendiren bu değerler, gözlem ve etkileşimlerle yaşayarak ve hissedilerek öğrenilir. Bizler de bugün burada öğrencilerimiz ve değerli ailelerimizle birlikte çok anlamlı bir çalışmayı gerçekleştirdik. Çölyak hassasiyeti olan çocuklarımızın mutluluğu bizleri oldukça duygulandırdı ve mutlu etti. Ayrıcalıklı gruplarla yapılacak farkındalık faaliyetlerinde üzerimize düşen görev ne ise yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL