Güncel

Giresun’da DYK Hazırbulunuşluk Sınavı Yapıldı

Giresun’da Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) başvuru yapan 8,11, 12. sınıf ve mezun öğrencilere yönelik DYK Hazırbulunuşluk sınavı yapıldı.

Giresun’da DYK Hazırbulunuşluk Sınavı Yapıldı

Giresun İl Millî Eğitim Müdürlüğünce ARGE Birimi koordinasyonunda gerçekleştirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları Hazırbulunuşluk Sınavı, il genelindeki kurs merkezlerinde, eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Öğrencilerde eksik kazanımların tespiti ve bu kazanımların giderilmesi amacıyla yapılan hazırbulunuşluk uygulamasına, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvuru yapan 8, 11, 12. sınıf ve mezun öğrenciler katıldı.

Sınav sonrasında yapılan değerlendirmeler sonucunda, öğrencilerin eksik görülen konu ve kazanımları belirlenerek ilgili alan/zümre öğretmenler tarafından gerekli önlemler alınacak. Açılan kurslarda, öğrencilerin eksik kazanımlarını telafi etmeye yönelik çalışmalar yapılacak.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları 8, 11, 12 ve mezun öğrenciler için açılacak. Kurslar, 8, 11 ve 12. sınıflar için kurs merkezi okullarda, mezun öğrencileri için ise Halk Eğitim Merkezlerinde açılacak. Destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında 8 ve 11’inci sınıf öğrencileri en fazla 6 ders; 12’nci sınıf, örgün ve açık ortaöğretim kurumları mezunları ise en fazla 8 ders seçebilecek. Haftalık ders süresi 8 ve 11’inci sınıflar için en fazla 18 saat, 12’nci sınıf ve mezunlar için 24 saat olabilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL